flock ();

Pomůže funkce "flock" k tomu, aby do jednoho souboru nebyly najednou dva přístupy při zápisu? A pokud ne, jak se to dá ošetřit?
Jo to by mě taky zajímalo:-)) Hele že děláš počet lidí na stránce...
Jo, dělám. Ale kvůli tomu to nepotřebuju. Jde o to, že zrovna dneska jsem našel jeden z nejdůležitějších souborů mýho webu (seznam článků) úplně prázdnej! 0 bajtů! A určitě to bylo právě tímhle.
jojo.... známý problém souborů...
flock() by mel v urcitych pripadech pomoci - na nekterych intranetovych stanicich mi to nefungovalo vzdy jak melo, takze v takovych pripadech pouzivam vetsinou vlastni jednoduchy zamek. nez zacnes se souborem pracovat, kouknes se jestli je odemcen a jinak pockas...

m.sa.
Jak zámek?!
Vysvětli by mi někdo jak se flock používá?!
Najdeš to na www.php.net. Po fopen dáš flock (tednevimco) a pred close zase, ale s jinym parametrem.
A vlastni zamek - to neni tak špatnej nápad. Ale pokud flock na WZ funguje, bylo by to zbytečné.
ad zamek pro lukasika: no jak si to vymyslis, to je na tobe. ja treba to delam tak, ze kdyz zacnu s nejakym souborem pracovat, tak do jineho souboru si to poznacim a az s nim prestanu pracovat, tak to zase zrusim... kdyz tedy budes chtit se souborem pracovat, nejdrive se mrknes a podle toho cekas... pro kazdy soubor mas tedy jeste jeden {rikam mu zamek}

m.sa.
Díky vám moc!
Sakra ne a ne to fungovat!!!
flock($fp,LOCK_EX)//uzavre
($fp,LOCK_UN)//otevre
je to spravne? jestli jo tak to stejne nefunguje!!! Martine prosímtě pošleš mi na mail ten tvůj zámek? mě se to nechce psát fakt prosím!! Lukasik
tady se na kazdej problem vola Admine! - nezavidim mu to :))) (doufam ze aspon ocenujete, ze se s nama Mira aspon bavi a diskutuje - zkuste treba podporu kgb a fbi.cz ;~)

co se tyce "meho zamku" co se ti na tom nechce psat? pred oteviranim souboru se mrknes do jineho souboru zda je volny, pokud ne cyklujes tak dlouho, dokud neni volnej nebo te safe mode nasilne neprerusi ;~) (pokud mas tak velkou navstevnost, ze by se to stavalo moooc casto, tak by bylo jeste dobry hlidat dobu a treba po deseti sekundach vyplivnout nejakou rozumnou chybovou hlasku misto hlaseni apache) v okamziku, ze je volnej, hned ho zase oznacis, ze je pouzitej a pracujes s nim. ve chvili kdy uzaviras spojeni, musis zase poznacit konec prace se souborem.

mozna by bylo jeste dobre znacit si dobu zamceni souboru, protoze se muze treba stat, ze se beh skriptu nasilne prerusi (treba spadne server) a k odemceni souboru by nikdy nedoslo - pokud tedy soubor je zamcenej dele nez 60sec, tak ho povazovat jako odemceny (pravdepodobne by tady zadnej skript nemel tolik casu, aby s nim pracoval tak dlouho ;~) ale v tom pripade uz muze byt integrita dat porusena, protoze pravdepodobne nedoslo ani ke spravnemu ukonceni zapisu do souboru (pokud nemas nekde chybu v kodu)...

doufam, ze to nepisu moc slozite ;~) ale jak vidis, je to dost individualni, zalezi co vsechno s temi daty delas a co chces hlidat - kazdopadne nepochybuji o tom, ze to podle tohoto vyplodu zvladnes nejak vymyslet sam a pokud si to udelas jako funkci, tak se ti s tim bude i prehledne pracovat.

ale pokud by ti to delalo nejake problemy, tak zkusim prohrabat sve zdrojaky a nekde to najit - pouzivam to jen, kdyz to ma opravdu smysl, pochopitelne...

m.sa.

No kdybys mi to našel bych bych rád... Jinak já to potřebuji k přihlášení nebo kdyby někdo věděl jak inteligentněji je přihlašovat tak mi řekněte... Jednoduše si uložím jeho Uživ jméno a čas do souboru a potom ho jednou za minutu znovu ukládám dále se jednou za minutu procházej soubory (všechny přihlášený) a mažou starší soubory než 5 minut ovšem málo kdy se těch 5 minut dočkaj protože dřív se smažou omylem...