konverze z *.csv - nemá to už někdo?

Potrebujem previesť data z excelu na HTML. Už som aj začal, ale napadlo mi,že pravdepodobne vymýšlam VYMYSLENE. Škoda času (teda, ak to už JE vymyslené!). Nevie tu niekto, kde by také rástlo?
Ten prevodný prográmek (myslím T2T) mám a není to to, čo potrebujem.
Ide mi o scriptík v PHP alebo JS zakomponovatelný (kruci, to je slovo?!) do stránok. A samozrejme univerzálny aj pre iné tabulky v txt, oddelené niečim.
Keď už blbnem s toho PHP...
pres explode() by to melo jit. jeslti umis php, tak to udelas...
Já vycházím z tohodle:
<?
$soubor="tabulka.txt"; // který soubor budu číst
If (File_Exists($soubor)){ // kontrola existence souboru
$file_csv = fopen ($soubor, "r"); // otevření souboru
echo "<table border=\"1\" cellpadding=\"2\" cellspacing=\"0\">"; // začátek tabulky
// cyklus který postupně přečte všechny řádky tabulky ...
// nakonci zvolíme oddělovač - zde středník
while ($data = fgetcsv ($file_csv, 100000, ";")){
echo "<tr>"; // nový řádek tabulky
$num = count ($data); // zjistí počet sloupců
//cyklus pro výpis jednotlivých hodnot tabulky
for ($c=0; $c<$num; $c++){
echo "<td>";
echo $data[$c]; // výpis konkrétní hodnoty
echo "</td>";}
echo "</tr>";} // konec řádku
echo "</table>";
fclose ($file_csv);} // uzavře soubor
else{ // pokud soubor neexistuje - vypíše chybu
echo "Soubor neexistuje<br>";}
?>
Je to vycuclé z Intervalu, ale nemůžu ten článek najít.
Umim, ale su línnej ;-))).
Podobné som už napísal sám, len mám problém s riadkami, kde su nadpisy a tie presahujú cez viac buniek. V Exceli to klidne píše cez ďalšie (prázdne!) bunky pri zarovnaní doľava, ale v HTM to všetko preformátuje, teda musím spojiť colspanom nasledujúce bunky. A tu som sa zasekol. Musí to byť univerzálne aj v prípade, že sú tam tie nápisy napr, 2-3 za sebou v ktorejkolvek bunke. Navyše, tie nadpisy robia blbí useri (napr ja) v hociktorom riadku.
Asi sa vzdám a nadpisy vpíšem natvrdo, konkrétne data viem vybrať z csv, ale to nie je to, čo som chcel. Na mojej stránke uvidíš, čo asi chcem - tam je stále len htm, ale bude toho viac a chcel som si ušetriť robotu hlavne pri zmene dat a výsledkov.
dík
Hm, slučování buněk asi nepůjde. Buď to "rozsouborovat" na ty striktní části, nebo opustit tabulku a zkusit to začarovat do div a css. Ale to je práce na hodiny, nebo spíš na dny a já mám rozdělané dva weby. No třeba se ojeví někdo s hlubšími znalostmi PHP.
Od rána makám a toto sa mi podarilo. Klikni na web vedla mena. Ma to malinké ale znesitelné mušky.
A konečne som poriadne vliezol aj do CSS. Furt som s nimi len tak pomimo a teraz som našiel konečne perfektný editor na stylíky. To je krásna prácička...
Mockrát dík za ochotu pomôsť.
V tých CSS sa budem musieť poriadne povrtať, robí mi to občas záhady. To je tak, keď tomu riadne nerozumiem.
Aj v tom PHP som dnes laboroval na jednej záhade. Všimni si ten posledný stlpec s DPH. Není boldom, lebo script bohvie prečo odmieta na konci riadku priradiť do stringu jedno písmeno. Inde to robí, myslím toto:
$premenná.="XX";
Skúšal som hafo iných zápisov a chyba je asi niekde inde. Tuším s tým budú mať súvis tie CSS, ale nemám šajn ako...
Ani neviem, ako to vypadá v Iexploreri, lebo používam firefox.
dobrú noc a ešte raz dík
Vypadá to dobře.
A s tím písmenem jsem měl problémy na localhostu, myslím, že je to chyba verze PHP (tady mají 4.3.4). Na servery.cz, kde mají PHP 4.3.8 mi to chodilo normálně a doma po aktualizaci na 4.3.9 už taky. Na WZ jsem si toho dříve nevšiml, protože tu používám MySQL, ale třeba to ještě zaktualizují.
- mě to tehdy nechtělo psát dlouhé í před oddělovačem, ani když jsem tam dal mezeru.
Kdysi jsem dělal s něčím (v php), co umí sáhnout přímo do xls souboru, tam jsou i informace, kolik ta která buňka zabírá sloupců a tak. Je to někde na sourceforge.
TOHavel
Dík za uklidnění, už jsem myslel, že su debil. Není to moc příjemné blbnout kolem vady, která neni ve vlastní hlavě, ale vše ukazuje na ni. ;-))
Dnes som opravil kodovani, přeci jen su blb. Zapoměl jako na čerta. Upozornil mě kamoš.
TO Marek:
To by byla ta správna paráda, převzít i formátovaní buněk. Jenomže to v notepade vypadá jako strojový kod, tak si neumím představit, jak do toho hrábnout.... Scriptem. Jiné ti na servru nepovolí.