array_count_values

Zdravim vsechny chtel jsem se zeptat jestli s eda nejak nahradit tahle funkce v php -->array_count_values<-- v php 4 mi fungovala v poradku ale po prechodu na php 5 mi vyhazuje chybu:

Warning: array_count_values() [function.array-count-values]: Can only
count STRING and INTEGER values! in C:\www\www\mimina\show_cart.php on line 51

Vim co je to za chybu ale nevim jak ji odstranit. Diky moc
<HTML>Muzes sem vyhodit kousek kodu jak to pouzivas?
Ta hlaska znamena, ze tato funkce umi pocitat pouze integer a string hodnoty.... cili v poli se nachazi nejaky jiny datovy typ</HTML>
já bych použil tuto konstrukci na pole

$Suma = 0;
foreach($TvojePole as $JednaHodnota)
$Suma += $JednaHodnota;


No a v případě že je možnost že tam budeš mít i něco jiného než integer a mohlo by to vadit tak tam ještě doplň test na to jestli je to číslo např.: is_numeric()

HonyZahy
<HTML>$Suma = 0;
foreach($TvojePole as $JednaHodnota)
$Suma += $JednaHodnota;

nevis ale jestli tim pocita cisla nebo retezec...
navic tento priklad jen secte vsechny hodnoty pole, coz array-count-values() nedela</HTML>
Evidentně to používáš na pole, které obsahuje i jiné než textové a číselné hodnoty. Třeba obsahuje další pole, objekt,...
Omlouvam se za svůj scestný přispěvěk ale jako odčinění jsem kouknul do dokumentace http://cz.php.net/manual/cs/function.array-count-values.php

a v příspěvcích na konci stránky je to přesně popsané že tento příkaz nefunguje na multidimenzionální pole!

a hned další příspěvek je funkce která to umí:

function array_count_values_multidim($a,$out=false) {
if ($out===false) $out=array();
if (is_array($a)) {
foreach($a as $e)
$out=array_count_values_multidim($e,$out);
}
else {
if (array_key_exists($a,$out))
$out[$a]++;
else
$out[$a]=1;
}
return $out;
}

HonyZahy
Dekuju moc. Jen jsem zkousel zadat tu funkci array_count_values_multidim a vyhodi mi to chybu ze tu funkci nezna.
Jinak pouzivam to pro prepocitani polozek v nakupnim kosiku.Peta
To totiz neni funkce PHP ale uzivatelska!

celou jsem ti ji vypsal viz. vys!

staci ji nakopirovat do TvujPHPScript.php
a pak se na ni muzes bezobav odkazovat!

HonyZahy

PS: zminku o ni najdes taky na te strance co jsem psal vyse: http://cz.php.net/manual/cs/function.array-count-values.php
dole v diskusy!