zablokování určité ip adresy?

Jde nějak zablokovat něčí ip adresu, tak aby nemohla na moje stránky?
Vím, že to je dost lamácký, ale ono je dost nepříjemný dostat hromadu spamu do shoutboardu ( ano, tušíte správně - od Carla - zloděje) jeho ip je 213.215.98.202
no odpověd na tvojí otázku zní:

JDE !


HonyZahy
<HTML>deny from 213.215.98.202
do .htaccess

(pokud ten guestbook sidli na wz, jestli to je jinde tak to musis resit tam)</HTML>
A kam ho to potom přesměruje, jestli se mužu zeptat ?
nikam , vypise mu to neautorizovanej pristup.

mira> ja myslim ze kdyz mu to blokne takhle , tak navic kdyz ten clovek je celkem LAMKA, tak nebude vedet adresu na ten GUESTBOOK , tak mu tam spamovat nebude. Kua takovyho lisaka mit na svym webu, bych si dal safra zalezet ;p
Děkuji Vám namnohokráte! snad už dá pokoj!
jej a kde je ten soubor .htaccess ?
Já ho nikde nevidím . . .
nebo si ho koupis na rjwebdesign.net , cena za kus 39,- s DPH

na dobirku nebo osobne. Za priplatek 7,90 muzes ziskat i vlastni chybovou stranku

;)

22k.
Já ti ho pradám za 38.50 a za příplatek 7,50 získáš vlastní chybovou stránku, za 100,-/měsíc povolení k editaci,100,-/měsícza zálohu dat, 250,-/měsíc za pojištění souboru .htaccess, za 50,- to dám na net, pokud jseš na wz, tak za 1000,- (ptáš se proč? - jen tak ze srandy:) ne standy a už vůbec ne ze standy grosse:))))) Pak pravidelný měsíční paušál 500,- za měsíc, 50,- za každé zobrazení chybové stránky, 60,- za každou blokovanou ip adresu a 50,- za každé odmítnutí blokované adresy, připočti DPH (100% - a já jim tak věřil, že sníží daně) A máš výslednou cenu. Tomuto se říká umění kšeftu!