NL2BR = řádkování

Ahoj,
mám další problém.
Vkládám do databáze texty přes textareu a snažil jsem se usnadnit si zalamování řádků fcí NL2BR. Funguje pěkně, ale když potom záznam načtu zpět pro další úpravy, už obsahuje <BR/> a při uložení se vloží další, takže ve každou úpravou se mi zvětšuje mezera mezi odstavci. Můžu ty znaky sice při každé editaci záznamu mazat (aby tam byly stále jen jednou), ale rád bych se dozvěděl, jak to řešit lépe.
Díky
ja používam toto a šlape to v pohode:
$text = str_replace("\n","<br>",$text);
Jednodušší řešení je používat nl2br jen při výpisu toho textu z databáze, tim ti ten problém odpadne.
Honza II.:

Ten problém velmi dobře znám. Při výstupu z DB do formuláře pro další úpravy - já před to dávám:

$text = str_replace("<br>" , "" , $text);
$text = str_replace("<br />" , "" , $text);
$text = str_replace("<br>" , "" , $text);
$text = str_replace("<BR>" , "" , $text);

Funguje mi to spolehlivě a přiznovuukládání do DB, opět ppoužiju nl2br().

PS.: Nekoukej na ty zmatky <br> <br /> &<br&> &<BR&<.
Bohatě by stačil jen ten první nebo druhý řádek. Já tuhle DB už tu mám trochu dýl a v tabulkách různým způsobem (HTML, XHTML) zapisování tagu <br>
Opět mockrát díky! Už to krásně funguje.
<HTML>To co pise Petr Blaha je sice reseni ale opravdu nouzove a zbytecne...
Jestli muzu poradit rid se radou Garofana tzn. pouzivej funkci az pri vypisovani . Pri ukladani to nech v puvodni podobe (jako \n)</HTML>
Děkuji za podporu.

Petr Bláha: jak sem psal, je to naprosto zbytečný....
Týýjo, to mě při tom kopání nenapadlo, já to převádím tam a zpět... Jsem to ale...
Vsechny funkce typu htmlspecialchars nebo nl2br, popr. regexp funkce je nejlepsi pouzit az pri vypisu, ne na ukladani, pak to jen dela zmatky.