move_uploaded_file Restriction ?

Prosím pomôžte. Uploadujem súbor a vyhlási toto varovanie, pričom sa súbor na server nedá.
----------------
Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 43437 is not allowed to access /DISK2/WWW/mody.cz/forum/images/img01 owned by uid 99 in /DISK2/WWW/mody.cz/forum/index.php on line 125
----------------
Ďakujem.
Tvůj script nemá právo pohybovat tím souborem, protože je jiného vlastníka. Tzn že je třeba nahranej přes FTP (ten soubor), takže má jako vlastníka tvůj účet, kdežto script běží pod apache (vlastník asi nobody, co já vím, to budou vědět zdejší admini...).
Ten súbor je nahratý pomocou
input type="file" name="img01" ....
a potom používam funkciu move_uploaded_file ($img01,"adresa" )

Nevie niekto ako by sa to dalo vyriešiť? Tu na webzdarma mi skript šlapal v pohode...
hehe :)
Skus $_FILES['img01']['tmp_name'], nebo tak neco :) (misto toho $img01)
Skúšal som aj to, na vlas rovnaký error :) . Good Old Free webhosting...
něco píšek Kosek, nepametám, takže nieviem či řeším problém nebo len plácám blbosti
zkus ten adresář do kterého přemísťuješ soubor vytvořit skriptem pomocí MkDir() (nevím přesně) a nastavit mu práva na 777 taky skriptem. Prostě ten adresář nevytvářej přes FTP. Potom by mohl mít cílový adresář vlastníka nobody. Taky bys mohl zkusit ChOwn(), ale to bude v SAFEMODE taky zakázaný.
Už som nato došiel. Práveže ten súbor musí byť vytvorený cez FTP a nie cez PHP. Ale inak dík všetkým.
jakej soubor? já myslel, že ten soubor HTTP uploaduješ?
Sorry, nie súbor, ale zložka musí byť vytvorená cez FTP.
Ehm.
Tohle se ti určitě nestalo na webzdarma, je to na hostingu, kde je zapnutej safemode. Problém je v tom, jak psal Fanouš. Udělej si php skript, kterej ti vytvoří ten adresář kam uploaduješ a tudíš zde bude stejný vlastník - Apache.
Potom by to mělo fungovat.
> Tohle se ti určitě nestalo na webzdarma, je to na hostingu, kde je zapnutej safemode

Na WZ je tez afaik zapnutnej...
Sojkovec: je, ale ta cesta /DISK2/WWW/mody.cz/forum/index.php nesedi
Vsak se o to nepru :-)

Takova cesta ovsem na wz opravdu nesedi...
Zopár info :-) :
1. Nieje to na webzdarma.
2. Beží tam Safe Mode.
3. Zložke som nastavil všetky práva či už bola vytvorená cez FTP alebo mkdir()
4. Move_uploaded_file je zakázaný do zložky vytvoreniej pomocou mkdir()
5. Takže zložka musí byť vytvorená cez FTP protokol
6. Čo sa tiež dá spraviť skriptom ktorý som zabudol a nechce sa mi pozreť do zdrojáku ;)
7. Ďakujem všetkým za pomoc.
<HTML>btw: na wz safe mode je
kdyz vytvaris adresar scriptem mas mu dat takovy prava abys tam pak tam taky mohl tim scriptem pristupovat ze :) neboli to staci opsat z manualu i s temi pravy mkdir("/path/to/my/dir", 0700);</HTML>
Richard, bez urážky, ale už som písal že práva som dal všetky.
<HTML>ja vim, umim cist</HTML>
Mam uplne stejny problem... Ale nedari se mi ho vyresit. Vytvoril jsem adresar pomoci funkce mkdir, ale stale mi to hlasi chybu Warning: copy(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 99 is not allowed to access / owned by uid 0 in /3w/wz.cz/1/18wheels/upload.php on line 14. Poradite co s tim?! Pritom pri uploadu obrazku je vse v poradku. Diky moc
Ehm, máš asi špatně cestu kam kopíruješ. V podstatě je asi prázdná, když to jako absolutní cestu píše "/" ...
To sem si taky myslel, ale není! Už jsem ji zkoušel několikrát přepsat. Btw, o jeden řádk nad tím je úplně stejný příkaz, ale pro jpg file a pro něj všechno funguje normálně... Uvítám jakoukoliv pomoc!
Tak sem pošli kus toho zdrojáku vč. těch 2 řádků (jpg a nejpg)
Obrázek jede bez problémů a na SafeMode kašle, zip a rar fily prostě uplodaovat nejdou ani když tu složku vytvořím skriptem. Zkoušel jsem zadat i úplnou cestu, tj. /3w/wz.cz/1/18wheels/skins ale ani to nepomohlo, stejně tak nahrání do kořenového adresáře webu nešlo...

Tady máte tu část kódu:

Copy($nahled, "/skins/skin$skin_number.jpg");
Copy($skin, "/skins/$skin_name");
btw najdete to na adrese http://18wheels.wz.cz/skiny_upload.php (je to pracovní verze), do prvního pole musí přijít zip nebo rar a do druhého jpg (ted tam sice omzení ještě není, ale časem bude)
proměnná $skin_name obsahuje co?