dewil

prosim Vas newite jak mam updatovat nekolik radku v databazi?
wymyslel jsem tohle,ale nejede:( :
$pocet = MySQL_Num_Rows($vysledek); // pocet radku
if($akce){
for($i = $pocet; $i >= 0; $i--):
MySQL_Query("UPDATE $tabulka SET top='$top$i' WHERE nazev_obrazku='$obrazek$i'"); // update
endfor;
}
předem dík
PS: má to fungovat neco jako že u vypsaných položek si nastavím jestli je v top20 nebo ne a informace o wšech se uloží..
$pocet = MySQL_Num_Rows($vysledek); // pocet radku
if($akce){
for($i = $pocet; $i >= 0; $i--):
MySQL_Query("UPDATE $tabulka SET top='".$top.$i."' WHERE nazev_obrazku='".$obrazek.$i."' "); // update
endfor;
}
MySQL_Query("UPDATE $tabulka SET top='".$top.$i."' WHERE nazev_obrazku in (".$obrazky.")' "); // update

kde $obrazky je seznam nazvu obrazku v apostrofek oddelenych carkou.
no hej, ale .$top.$i. je in "top1, top2, top3......" (pre $top="top")
no ale já potřebuju zapisowat $top1 nebo $top2 atd..
kdežto .$top.$i. vypíše pouze číslo protože já ve scriptu žádnou proměnnou top nemám..mám tam jenom $top1 $top2 atd...
<HTML>Hele sorry ale jak to sleduju tak to nechapu a to znamena, ze to mas reseny uplne blbe :)
Napis co chces ukladat, co chces vypisovat a co chces updatovat.. vymyslime logictejsi, rychlejsi a prehlednejsi reseni -zejmena strukturu tabulky ;)</HTML>
to Richard:
no mam databazi kde mam tabulku a kazdej nakzdym radku mam info o jedne fotce(umisteni,nazev,velikost,vlozeno,top20)..top20 je bud 0/1 0když není v top dvacet a 1 když jo..
jediny co bych potřeboval je,vlastne udělat stránku kde se mi vypíšou obrázky(všechny řádky z tabulky sezařeny podle top20) a pod každým obrázkem bud třeba checkbox(zaškrtávací políčko)..na konci stránky(dole) bude tlačítko pro odeslání údaju a to má za ukol přepsat všechny řádky tabulky podle hodnot zaškrkávacích políček..
tot vse..vypis jsem zmaknul ale ten update ne:(
je to vlastne myslim to stejny jak kdyz su na majlu a mam tam vypsany majly(taky u nich si muzu taky zaskrtnout ktery wymazu a ktery ne)..
tak tak asi nejak,...diky
tak jsem to udelal.-.konecne..ale trosku jinak..
w databazi jsem si pridal sloupec id s automatickym pocitanim a pri wypisowani obrazku jsem nazywal proměnne např $obrazek[$i] kde $i je cislo v cyklu(pro nacitani z databaze)..no a při uploadu už žádnej problem..