include

Chtěl bych jednolivé odkazy includovat z jednoho souboru za splnění podmínky,
<?php
switch ($_GET['str']) {
case "2": $otev = 'druha.php'; break; // promenna = skutecna adresa
case "3": $otev = 'treti.php'; break;
case "4": $otev = 'ctvrta.php'; break;
default: $otev = 'uvod.php?show=uvod'; break; } // vychozi nebo chyba
include ($otev);
?>
v souboru uvod.php mam toto
<?php

if ($show=="uvod"){
include ("html/uvod.html");}

?>

ale nějak to nefunguje nevíte někdo kde je chyba?

Warning: main(uvod.php?show=uvod): failed to open stream: No such file or directory in C:\web\nova\index.php on line 32

Warning: main(): Failed opening 'uvod.php?show=uvod' for inclusion (include_path='.;C:\web.;c:\php4\pear') in C:\web\nova\index.php on line 32
Není možno includovat stránku a zároveň ji předat dotaz.
Takže tohle je možno:
include("uvod.php");
ale tohle nikoliv:
include("uvod.php?show=uvod");
Soubor s timto nazvem totiž neexistuje.
No jo , ale jak mám udělat aby v souboru "uvod.php " byly ruzné podminky a při jejich splnění se includovala určitá stránka?
díky Radek
Takže místo uvod.php?show=uvod dáš ta-stranka-na-který-máš-ten-kód.php?show=uvod
Tak to co jsem chtěl asi nepujde, já chtěl všechny odkazy směřovat do jednoho souboru do kterého by se načítali různé stránky za splnění podmínky.
Nedochází mi k čemu potřebuješ vykonat include("uvod.php?show=neco").
Tímto se pokoušíš předat proměnnou show s hodnotou neco do souboru uvod.php. Jenže to vůbec není třeba.
Stačí úplně udělat tohle (principiálně):
$show = neco;
include("uvod.php");

Ta proměnná show se projeví i v tom uvod.php, protože include prostě vezme text toho souboru a vloží ho do aktuálního souboru. Úplně stejně, jako by tam natvrdo byl napsaný.
Maš pravdu, nakonec jsem tam napsal ty odkazy na tvrdo a ten soubor uvod .php jsem uplně zrušil a je to v pohode. To byl jen takový nápad,ale blbej. Díky všem Radek