Guest book

Zdravim

nevie mi niekto poradit, akym sposobom aktivujem PHP na WZ.CZ a hl. postup ako si vyhotovim knihu navstev? Pripadne ak to ma niekto naprogramovane, vedel by mi byt napomocny, spolu s konkretnym postupom?
Dopredu dakujem za pomoc.
V PHP som zatial uplny zaciatocnik... :-((

Dik.
www.blueboard.cz ;)
Jinak, jestli se chceš naučit php, na netu jsou spousty návodů. Nebo si kup nějakou knížku.
Kosek rulezzz ;-)
LOL, Kosek rulez? je PF2005 ...tak kosek uz bohuzel se svym bookem php3 not rulez
Je rullez základy se moc neměnily a pochopíš na tom hlavně principy. Takže Kosek rullezzzzz. A nebo PHP a MySql - rozvoj webových aplikací
Supermutant: Souhlas, hodne kvalitni knizka. Jinak po netu se vali nepreberne mnozstvi ruznych serialu o php. Interval, Zive, Builder, WebTip... staci jen trosinku hledat :-)
OK, kazdopadne som chcel "vlastny" guestbook v php na vlastných stránkach nieco.wz.cz, nie využívať málo prispôsobivú externú guest book.
Viem, že na nete je kopec návodov, ale pre začiatok by som potreboval len 2 veci:

1/ akym systemom nahrat php stranku na wz.cz.?
2/ naprogramovanu guest book, lahko kompletne modifikovatelnu (farba, fonty, velkost a pod. a akym sposobom ju dat na web nieco.wz.cz.

Otazka znie, ci k tomu netreba vyuzit i databazu SQL a ako to cele prepojit s PHP a ozivit...

Keby mi bol niekto ochotny vysvetlit aspon prve 2 dotazy systemom "STEP BY STEP", velmi by mi to pomohlo.

Dakujem.
1) Doproučuji FTP návod na něj je www.webzdarma.cz/navod/ftp/
nahraješ to stejně jako HTML stránku či cokoliv jiného

2)Podívej se na jaknaweb.com tam si ho bud stáhneě jako script nebo vyhledáš seriál.

SQL není špatný ale pokud jseš začátečník tak nevím nevím asi ne
Trochu bych si dovolil preformulovat dotaz LM tak, ja se jevi me:

"Chci udelat guestbook, chci ho mit presne podle sebe, tzn. v idealnim pripade potrebuju nekoho, kdo mi to naprogramuje a pak jeste stravi spoustu casu vysvetlovanim a ucenim, abych taky umel php. Jsem totiz liny vyvinou trosinku namahy a na netu si z toho obrovskeho mnozstvi clanku, kde se vyucuje php prave na navstevnich knihach, vybrat takovy, podle ktereho bych si to sam stvoril. Jo a jeste. Pochopitelne to chci zadarmo..."

Kazdy jsme nejak zacinali, ale take jsme museli vyvinou trochu vic snahy, nez jen dat dotaz do fora...
tak nak
pekne, to sa mi pacilo... :-)) Avsak ja tiez pomaham druhym..., hoci sa to netyka prave PHP, a tiez to robim zadarmo..., neviem, preco hned vsetko stavat na komercnu bazu..., ale akceptujem aj taky nazor...
noname narážel asi hlavně na to, že se máš víc snažit pomoct si sám
Ale jak říkám jdi na pcsvet nebo tam někam a máš tam návodů jak na*
naseto snad není slovo, které by potřebovalo cenzurovat
http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=968
Ďakujem vsetkym za pomoc. Uz je to OK.