Prosba

Zdravím, mrkněte se mi please na zdroják, pořád nemohu najít chybu a už mi z toho začíná vážně hrabat. Díky

<?
$spojeni=mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","bejvalka") or die ("Nepodařilo se připojit k databázy!);
mysql_select_db("bejvalka");
$vytvor=MYSQL_QUERY('CREATE TABLE Data(ID INT PRIMARY KEY,jmeno VARCHAR(15),prezdivka VARCHAR(15),email VARCHAR(20))');
SQL1=MYSQL_QUERY("INSERT INTO Data (ID,jmeno,prezdivka) VALUES (1,'Lukas','Luk')");
SQL1=MYSQL_QUERY("INSERT INTO Data (ID,jmeno,prezdivka) VALUES (1,'Robert','Robo')");
MYSQL_Close($spojeni);
?>
<?php
if($odeslat) {
$spojeni=MYSQL_Connect("mysql.webzdarma.cz","bejvalka","pbgssm") or die ("Nepodařilo se připojit k databázy!);
echo "$Spojeni";
$Vyber=MYSQL_SELECT_DB("bejvalka");
echo "$Vyber";
$J=MYSQL_QUERY("SELECT id FROM Prohlizec WHERE jmeno='$name');
if($vysledek=MYSQL_QUERY("MYSQL_FETCH_ARRAY($J)")) {
$zobraz=$vysledek['ID'];
echo "$zobraz";
}
else {
echo "Jmeno neexistuje";
}
}
else {
echo "Nezadal jsi jmeno";
MYSQL_Close($spojeni);
}
?>
Heslo jsem neuvedl z pochopitelných duvodu.
Obávám se, že jsi heslo uvedl...
No já sql ještě tak moc nerozumím a když nenapíšeš chybu... Ale co bych řekla, že by chtělo spravit je die ("Nepodařilo se připojit k databázy!); - nechybí v tom uvozovky?
A to databázy strašně bije do očí - patří tam databázi...
Jednak chybi uvozovka, jak je uvedeno vyse, jednak dale chybi uvozkovka o 4 radky niz. U ech promennych jsou naopak uvozovky zbytecne navic.

> if($vysledek=MYSQL_QUERY("MYSQL_FETCH_ARRAY($J)")) {

Jednak operator porovnavani je == (=== i pro porovnani typu), jednak chudak mysql... Tohle je uplny nesmysl.
Odpověď na http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=20655&t=20655:

Ty uvozovky chybí tady:
$J=MYSQL_QUERY("SELECT id FROM Prohlizec WHERE jmeno='$name');
Díky T.
luk, a hned si zmen heslo do db, nebo ti to nekdo prepise....
stalo se dík.