Příkaz

Jaký je příkaz a syntaxe, abzy se mi při každem načtení skriptu nepřepsala vytvořená tabulka? Díky
?
Naffův dotaz byl zařazen do slosování o nejnepochopitelnější dotaz na WZ fóru.
Nípal, ty to sbíráš? Kde to máš?
imho update alebo insert v SQL
alt + F4
MzM: ne, proč se ptáš? Je to tzv. vycpávková věta, ale pokud chceš, klidně z toho udělám někde sbírečku.
Já jsem to pochopil.
Ptá se na to, jak má udělat, aby při každém načtení skriptu nepřepsal vytvořenou tabulku. To je jasné jak facka.
A jednoduchá je i odpověď - prostě do toho skriptu nedávej nic co by mělo snahu tu tabulku přepsat ;-)
Pro všechny a zvlášť pro Nípala, který je tak trochu divnej , jedná se se o to, že když píšu
mysql_query('create table data if not exists (id INT primary key,jmeno varchar(30),prijmeni varchar(30))') or Die(MySQL_Error());
tak to hodí chybu. Možná je to blbost ale kdo ví všechno. Možná Nípal?
Myslel jsem si to, že to souvisí s "if not exists" už na žačátku, ale to měl Naff bohužel taky napsat, takže je to tvá chyba. Pak je tu zbytečně několik příspěvků navíc:

mysql_query('create table if not exists data (id INT primary key,jmeno varchar(30),prijmeni varchar(30))') or Die(MySQL_Error());

Pokud to ani nepůjde teď, tak hoď sem hlášku, co vyhodí mysql_error()
píše to
You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'if not exists (id INT primary key,jmeno varchar(30),prijmeni va
Zkus.

mysql_query('create table if not exists data (id INT(5) not null auto_increment, jmeno varchar(30), prijmeni varchar(30), primary key(id))') or Die(MySQL_Error());
Člověče jsi si jistý háyí to Duplicate entry '1' for key 1, nebylo by lepší skriptem ji vytvořit a pak ho smazat?