počítač prokliků

Ahoj,

nevíte prosím někdo, jak vytvořit počítač prokliků na určitý odkaz?

Předem děkuji za odpověď(i)

M.
Počítač kliků na odkaz = počítač počtu zobrazení stránky, na kterou ten odkaz směřuje.
Pokud ta stránka je PHP, includuj do ní skript, který bude při každém zobrazení zvyšovat v databázi hodnotu o jedničku.
Pokud ta stránka není PHP, dej odkaz ne na tu stránku, ale na PHP skript, který zvýší počet v databázi a pak pomocí header přesměruje na požadovanou stránku.
diky, tak nějak jsem si to myslel, že to bude :)
> Počítač kliků na odkaz = počítač počtu zobrazení stránky, na kterou ten odkaz směřuje.

A co kdyz je pocitana stranka mimo tvuj vliv? :-)

Lepsi je udelat si skript, kterej jako parametr prijme URL, incrementuje v DB prislusny pocet kliku a pote provede presmerovani. Je to universalni a neni treba, aby cilova stranka byla v PHP a neni ani nutny mit s ni cokoliv spolecnyho.
A navic je Tomuv zpusob nepresny v tom, ze zapocita klik i pri normalnim zobrazeni stranky, tedy i vpripade, ze zadny klik nenastal. A spolehat se na http referera nelze moc doporucit.
proste sprav odkazi counter.php?page=blabla.php
presmeruj a pridaj
Howgh.
No já uvedl dvě varianty, tu druhou jsem nazval jako "když cílová stránka není PHP", což ovšem nebrání použít ho i když to je PHP. A IMHO to funguje, i když stránka je mimo můj vliv (Sojkovec) a ne při normálním zobrazení stránky (Sojkovec).