Poslední modifikace ???

Nemáte někdo zkušenosti s výpisem poslední modifikace stránky na tomto serveru?

Ať již udělám skript v PHP-čku nebo JavaScriptu, vždycky mi to hlásí dnešní datum, ale je zajímavý, že když se podívám do FTP, tak všechny soubory v rootu mají automaticky dnešní datum...

Nevíte někdo proč, popř. co se s tím dá dělat?

Díky moc...
Tohoto jevu jsem si všiml taky už před měsícem. Podle mě je to způsobeno používáním systému, který do stránek vkládá reklamu.
Co se stím dá dělat ale netuším netuším...
ten reklamni skript tam vlozi reklamu jen jednou, tim to nebude

vyzkousel jsem a funguje to ok .. tj. bud pres getlastmod() nebo stat()
ne... mirku ono opravdu se temer kazdej den meni datum u souboru php a html(?). sice tam neni vlozena reklama, ale me to pripada, jako ze to skript otevre, preparsuje a zase ulozi - nezmenene, ale datum uz je nove. alespon jsem to daval na vinu botovi - pokud to bot nedela, pak mi skripty modifikuje neco jineho a propadam paranoidnimu silenstvi :)

takze datum muzes zjistovat, no problem, ale neni to datum skutecne modifikace (alespon ne autorem stranek)...

m.sa.
mas pravdu, nemel jsem celou pravdu, ted si to uvedomuju - prestane to fungovat, kdyz se prihlasis na ftp, do te doby to funguje, pak ti to projede robot

je to trochu hloupe, chystam se to optimalizovat uz asi pul roku, ale ... :(
uz me zase opustilo paranoidni silenstvi :) diky za uklidneni :)))

m.sa.
Moje verze v PHP

Date("j.n.Y",FileMTime("soubor.php"));
No to by bylo OK ale slyšel jsi kde je problém...
Pardón Neumím číst.

Mám skript, který vypíše obsah mého adresáře i s informaci posledni modifikaci. Zvláštní je, že to skoro u všech ukazuje datum posledního přístupu, i když ten soubor nebyl vůbec otevřen.

Nevím, ale myslím, jsetli to nebude tím hledáním startovacího souboru index.php(html).