PHP 5

Má někdo ponětí, proč mi PHP5 nečte proměnné z adresy?

třeba když dám odkaz x.php?y=z tak a do souboru x dam

echo $y; tak se nic nevypise... Co to ma bejt?

Diky
Nevím jestli to pomůže, ale zkus:

<?php echo $_GET["y"]; ?>
http://www.php5.cz/index.php?action=faq#6
> echo $y; tak se nic nevypise... Co to ma bejt?
To má bejt vyplý register_globals, docela užitečný... A řešení viz blahapet a Garofano (asi, na ten odkaz sem neklikl ;))
Vždyť link, co sem dal Garofano, tam je to jasně napsaný, jak se má přistupovat k proměnným v PHP 5.
Na ten přístup nemá vliv verze php, ale nastavení hodntoy register_globals.
kriste, rekl bych ze ve WAMP5 to bude zaply :(
Dobra, to bylo ono. Ale ted mi vysvetlete, kdyz je to tak "unsafe", tak jak si mam posilat nazev stranky ktera se ma nacist - pres session?

BTW. doufam, ze formulare pomoci method=post se do register_globals nepocitaj :()
samozrejme, ze se do ni formulare pocitaj
k session pristupuj $_SESSION["hodnota"]
/session: vim :)

kdyz mi v manualu k php 5 radej at regiser_globals nepouzivam, tak se mam jako stavet na hlavu ci co? jim ruplo v bedne, ne?

pro kazdou posilanou prommenou delat session to je nesmysl. Jediny co vim, ze v phpMyAdmin je napsanej odkaz normalne s ? a s vypnutejma register_globals to jde, tak jak to delaj?
>>Jediny co vim, ze v phpMyAdmin je napsanej odkaz normalne s ? a s vypnutejma register_globals to jde, tak jak to delaj?

no, nieco.php?foo=bar v skripte potom $_GET['foo']
Přistupovat k proměnným jako k superglobálním je bezpečnější, i když je to několik písmen navíc.
alebo si sprav vlastni register globals ;)
co to meleš o sessions? když voláš prachobyčejný jako je $_GET tak nemůže být žádná řeč o vytváření zvláštních sessions...
>>co to meleš o sessions? když voláš prachobyčejný jako je $_GET tak nemůže být žádná řeč o vytváření zvláštních sessions...

proto se ptam, ja netvrdim, ze jsem dokonalej, spis naopak.. :)

$_GET, bude sranda :)
Jhirka: Neni to tak tezky. Zvykni si na to, a bude lip.
extract($_GET,EXTR_SKIP);
extract($_POST,EXTR_SKIP);
extract($_COOKIE,EXTR_SKIP);
extract($_SERVER,EXTR_SKIP);
A nebo import_request_variables("gpc")