Do čeho umístit hlavičku a menu?

Mám 20 phpsouborů a potřebuji do každého vložit tutéž hlavičku (doctype..,meta tagy..) a totéž menu.
Do čeho mám vložit hlavičku a menu, abych o pořád nemusel opisovat? Databáze, dat soubor,..?
neni to jedno?
imho staci vkladat txt
Jo.. ale co když to potom bude upravovat? Nejlepší je použít rámy.. Nebo si vytvořit textový soubor, do něj napsat html kod menu a do druhého txt souboru html hlavičky a na každou stránku dát LINK na menu a na hlavičku a .. to už je jednoduchý:))
Maikis > neces mi delat osobniho poradce, s tvymi radami dosahnu az ke hvezdam ;))
23k, heej, a co my ostatní? Taky chceme mít poradce...

Maikis, rámy fakt nejsou to pravé ořechové.
uloz to do textaku a inkludni ho. prece jenom <?php include 'menu.txt';?> je kratsi kod nez se pripojovat k db

navic tady je db omezena na urcitej pocet selectu a jestli vyuzivas db i potom na strance tak by se tvoje stranka mohla stavat nefunkcni(teda pokud bude hodne navstevovana)
co víc, <?php include 'menu.txt';?> je dokonce kratší jak to samé v iframe...
Proc to neudelat obracene?
Jeden soubor (treba index) s hlavickou, a menu , a do nej vkladat telo stránky. imho je to elegantnejsi reseni.... navic vkladane soubory muzou byt 'temer' jakehokoliv formatu, treba i jen cisty text...
no tohle pro me neni idealni reseni. kdyz uz to delas takhle tak by byly elegantnejsi a spolehlivejsi sablony ne?
Kyk, no, pokud to vkládané je kapku složitější (fórum), tak bych to raději dělal jako soubor s vloženou hlavičkou, menu a patičkou. Můj názor.
MzM: prrravda, s tim souhlasim.
Damian ale psal o 20 souborech, bez upresneni, zda jde o forum, celou stranku nebo samostatnou aplikaci v ramci stranky. Pokud by svuj dotaz upresnil jeste o predchozi, urcite bysme oba navrhli podobne reseni, tvuj prispevek je, troufam si tvrdit, cista spekulace ;-)
To je zajímavý jak se tady dokáže rozkecat měsíc nezodpovězenej příspěvek:)
kdyby jen mesic :o)
No.. je to zatra dlouhá doba.. :)
Maikis: zdá se mi to, nebo se tady snažíš hloupě spamovat?
Euroska?