Firewall

Lidi jakej firewall používáte nebo se vám zdá nejlepší?
zalezi jake mas pozadavky a co vse ocekavas. nebudu ti tady pochopitelne popisovat, jak jsou zabezpeceny moje pocitace, ale pokud nemas zkusenosti, muze ti pro domaci pouziti stacit mozna ZoneAlarm. pokud mas vyssi pozadavky a Zonealarm ti nevyhovuje, budou na tebe jinde kladeny take vetsi pozadavky pri konfiguraci (vyzaduje urcite zkusenosti)...

m.s.
hmmm No zonealarm používám ale opravdu bych očekával něco více... zonealarm dokáže blokovat programi k připojení k netu a blokovat připojování přes různé porty (mám onealarm pro) ale třebas nedokáže blokovat reklamu na stránkách což jiné ano a mnoho věcí... nakonfigurovat my možná nebyl až takovej problém kdyžtak by si mi poradil že jo;)
Pokud chces opravdu spicku, pak dobre jmeno pro domaci pouziti ma Norton PersonalFirewall 2001 - osobni zkusenost zatim nemam. Zone alarm (verzi PRO) jsem mel nejaky cas na notebooku a muzu rici, ze pro potreby prenosneho pocitace nebo pocitace zapojeneho do domaci site plne vyhovuje - hlavne pro lidi, kteri nechteji travit prilis casu prohlizenim logu a vrtanim se v config souborech (jednoduse se ovlada, snadne hlasi chyby, PRO verze je uz vice konfigurovatelna nez domaci...).

Reklamni prouzky umi blokovat treba Norman Personal Firewall ale na toto bych zvolil uplne jiny program (blokovani reklam nema s funkci firewallu moc spolecneho:)...

clanek o srovnani firewallu vysel v nekterem starsim chipu...

m.sa.