Délka trvání $_SESSION

Nevíte někdo jak dlouho se uchová zde na serveru $_SESSION["promenna"], pokud ji nechci sám zrušit (zavření prohlížeče nebo pomocí session_destroy()) a jestli to jde nějak ovlivnit, např. pomocí .htaccess?
AFAIK vydrzia 30 min a pomocou .htaccess:

php_flag session.gc_maxlifetime 3600 (v sekundach)

len neviem ci je to na WZ povolene
Díky laco!
np :)
30 minut?
ja bych rekl 24
<HTML>povolene to je</HTML>
<HTML>Nicmene tyto hodnoty bych nemenil...
Ja to delam tak, ze budto se tyka session jen nejakeho prenosu mimo login tam to nechavam jak to je... protoze navstevnik je navstevnik dokud browser nezavre..
A co se tyka loginu vygenerujes nejaky nahodny hash.. ten ulozis k userovy do DB a prenasis ho pres cookies... kdyz uz neni session a je jen cookie, overis ho, prihlasis ho a hash opet zmenis a posilas v cookies
btw proc konkretne chces prodlouzit platnost?</HTML>
IMHO ak to predlzi v adresari admin/ tak to nie je problem, napr. ked pise nieco dlhe tak neh ho to neodhlasi ...
ale to pak uz nepotrebujes sesion, kdyz to ukladas do databaze a posilas cookie, ne?
mimochodem hovorite tu o maximalnim case neaktualizovane session?
ja mam totiz uz asi tak tri mesice problem, ze mi mizi session i kdyz ji menim kazdejch deset minut, obvykle zhruba po neco vic nez hodine, nekdy po trech hodinach
snazil sem se to resit tady, dokonce sem i poslal mejl na podporu (asi maj moc prace, protoze sem odpoved nedostal), ale porad nevim co s tim je
krom toho se mi taky objevuje tahle chyba:
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=23180&t=23180
a ted se mi objevila dalsi, ktera taky souvisi se session a nedovedu ji vysvetlit:
Warning: session_start(): open(../tmp/sess_eb1199681cf0caa4c339f282f6966ca3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /3w/wz.cz/c/cadici/phorum/read.php on line 2
Na te druhe radce je fce session_start...
nevideli uz jste nekdo tuhle chybu?
Tak mě napadá, že když si prodloužím délku trvaní session u sebe v .htaccessu, tak ostatní o tom nevědí. Pak mi ale garbage collection (spuštěná někým jiným) může soubor se session zlikvidovat, protože si myslí, že je už stará. Nemám pravdu?