SQL dotazy

Nevíte někdo jak lze vyvolávat SQL dotazy uložené v nějakém textu v MySQL databázi?

Předem moc dík ;)
mysql_query? specifikuj otazku co na tom nechapes?
Dám příklad:

Mám stránky uložené v MySQL databázi. Na nějaké stránce (třeba guestbooku) potřebuju spustit SQL dotaz na databázi a nějaké PHP stripty, které jsou v této databázi uloženy, aby mi zobrazily příspěvky. Když jsem to zkoušel, tak mi to ten script jen vypsalo, ale neprovedl se.


Nevíte jak na to?
A mám ještě takovou začátečnickou otázku.

Jak mám uložit soubor htaccess? Má být htaccess jako přípona? Nebo jen soubor bez přípony?
Htaccess je jen přípona bez názvu, tedy .htaccess. Doporučuju vytvářet ho např. v TC, windousům se nemusí líbit, že nezadáváš žádný název. Aspoň moje 98ky to neskousnou.
hmmm, tak to je zajimava uloha...
asi bych to delal tak, ze bych tu databazi nacet, vypsal do souboru a pak requirnul ten soubor, ale nikdy sem to nezkousel, nevim jestli se provadi prikaz require az za behu...
chapu dobre tve zadani?
Myslis tohle? fce eval(string code_str) - Vyhodnoti retezec a vykona jej.

Ve windowsu se to bere jako pripona, ale v linuxu to pripona neni, ale jako skryty soubor.
Thalie: A nevíš jak jde soubor .htaccess uložit ve Windowsech?
2Wafle: jak jsem říkala, třeba v TotalCommanderu nebo podle http://jary.borec.cz/html/access01.php.
Wafle: "Mám stránky uložené v MySQL databázi. Na nějaké stránce (třeba guestbooku) potřebuju spustit SQL dotaz na databázi a nějaké PHP stripty, které jsou v této databázi uloženy, aby mi zobrazily příspěvky. Když jsem to zkoušel, tak mi to ten script jen vypsalo, ale neprovedl se."

>> jen to zkusím: má ta stránka příponu *.php, že jo?

Jinak mi není jasný "spustit SQL dotaz a skipty" - máš je už přímo v kódu nebo se to zapisuje do toho guestbooku?
já teda napíšu konkrétnější příklad.

toto bude v obyč. souboru, který bude sloužit jako šablona. (Třeba s názvem index.php):

<?
$vyber = mysql_query("SELECT * FROM pages WHERE id = '$id'");
while($neco = mysql_fetch_array($vyber)) {
echo $neco[obsah];
}
?>

a v databázi bude na tento dotaz vyhovovat třeba tento záznam:

ahoj, jak se vede?
<?
$zaznamy = mysql_query("SELECT * FROM gbook");
while($nacist = mysql_fetch_array($zazanamy)) {
echo $nacist[data]
}
?>
tož celkem dobře.

a já bych chtěl vědět, jak lze ten dotaz, který vidíte v tom vyhovujícím záznamu, spustit. (pokud to nějak jde :)
a kdyz uz jsem tady. nevite jak dlouho ma platnost prihlaseni pomoci takoveho toho formulare, ze ktereho vam vzniknou promenne $PHP_AUTH_USER a $PHP_AUTH_PW?

Předem moc a moc dík ;)
a ještě jedna otázka. Jak se dá odhlásit od $PHP_AUTH_USER a $PHP_AUTH_PW?
k té autentifikaci - přihlášení má platnost, dokud je otevřené aspoň jedno okno toho prohlížeče. Tzn. pokud se na stránu vrátíš třeba i v jiném okně stejného prohlížeče třeba po dvou hodinách, po které ale bylo pořád aspoň jedno okno otevřené, bude ta autentifikace platit.

odhlášení - pokud vím, nejde to nijak jednoduše. viz např. http://interval.cz/clanek.asp?article=1406
Ja som na vytvorenie .htaccess pouzil takyto trapny kod ;-))
<?php
fopen(".htaccess", "w");
?>
a nemusel som sa hnevat s oknami...
hele wafle, uz si dostal dve moznosti jak to udelat, zkusil si to? nebo nechapes? nebo co je za problem?
Me slo o to, abych mel vsechny scripty a texty v MySQL databazi a abych mel jen jednu stranku (index.php), ze ktere bych pomoci $_GET dat spoustel sql dotazy. Takze treba kdybych potreboval nacist kontaktni stranku, tak adresa bude:

www.neco.cz/?page=kontakt

a dotaz bude:

SELECT obsah FROM pages WHERE page = '$page'

Pricemz bych mel v tom sloupci "obsah" jak text, tak i PHP scripty. Jenomze ono mi to vrati ten stript jako obyc. text => neprovede se script. Jak se da oddelit PHP script od normalniho textu? (Tak by se dala jinak definovat ma prvotni otazka.)

Predem moc vsem dik ;)
>> Jenomze ono mi to vrati ten stript jako obyc. text

IMHO pokud tam nedáváš při vkládání nějaký fce typu htmlspecialchars(), tak by to mělo mít výstup takovej, jakej si ho tam dal. Muselo by se to celý vidět, takhle se o tom dá jen polemizovat.
2 petrblaha: no ono tho hodi presne ten spravnej vystup, ale ne do parseru, ale na vystup-cili do prohlizece, jestli to teda dobre chapu
2 wafle: ja si myslim ze tvuj problem chapu, ale zkusil si, co ti radil tomik(fce eval) nebo co sem ti radil ja(vypis z databaze do souboru a jeho include(nevim jestli bude fungovat))?
luki:

IMHO, pokud tam bude mít příponu v souboru .php, tak by to mělo fachat, ne?
no podle me ne...
17.6.14:23 pise
> while($nacist = mysql_fetch_array($zazanamy)) {
> echo $nacist[data]

takze to ma stejnej efekt, jako kdyz napises treba
echo '<?echo "ahoj"?>';
taky ti to nevypise
ahoj
ale
<?echo "ahoj"?>
Divný, divný ... Asi to půjdu zkusit.
Když jsem to zkoušel s tou fcí eval(), tak mi to vyhodilo tohle:

Parse error: parse error in /3w/wz.cz/w/wafle/eval.php(7) : eval()'d code on line 1

Nevíte co to znamená?
no, nevim, ale tipoval bych ze na prvni radce evalovanyho kodu mas parse error, hod sem ten testovaci skript
tak toto mám na té stránce:

<?
require_once("dbc.php");
$vyber = mysql_query("SELECT obsah FROM pages WHERE id = '$id'");
while($neco = mysql_fetch_array($vyber, MYSQL_ASSOC)) {
$vec = eval($neco[obsah]);
echo $vec;
}
mysql_close($dbc);
?>

a toto v MySQL databázi:

bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
<?
$vyberi = mysql_query("SELECT odpovedi FROM anketa");
while($necoi = mysql_fetch_array($vyberi, MYSQL_ASSOC) {
echo $necoi[odpovedi];
}
?>
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla