Jak naučit iframy používat stejné promněné?

Mám index.php a v tom dva iframy. V každém iframu odkazy a nějáké promněné. Potřebuju,abych v obou iframech mohl používat jednu promněnou ($kam) a mněla pro oba iframy stejnou hodnotu.
Jde to?
?
Upřesním.
1Iframe název menu - stránka menu.php
2Iframe název main - stránka main.php

Teď v iframu main nastavím promněnou $kam=home a teď potřebuju, aby promněná v menu měla tutéž hodnotu (čili "home")

Jak by to šlo vyřešit?
menu.php?kam=<? echo $kam; ?>
main.php?kam=<? echo $kam; ?>
Lucas >> Právě že to takhle bohužel jednoduše nejde zas tak blbej nesjem. Nikdo nevíte?
cookies
ja jsem to tak jedno delal a slo to v poho, sry asi ses blbej ;))
Lucas >> Sorry ale nejsem, mně to opravdu nejde, a dává to celkem i smysl. Asi to udělám přes .dat soubory.
Lucas >> A máš ještě někde ten zdroják?
nooo, v iframech jsou nezávislé (skoro) html stránky, generované každý svým zdrojem, není tedy asi jiné volby, jak sahat z obou stránek na jedno místo. A to se dá výše zmíněným cookies, pak by se daly použít sessions, datový soubor je ehm, kopírování sessions, nic méně taky řešení, pak by se dalo použít předání proměnné v adrese (GET), nebo to nějak předat POSTem. Ještě mě napadá, že by se to dalo udělat tak, že bys proměnnou předal do nadřazené stránky (tam kde jsou definované rámy), vytvořil tam z toho JS proměnnou a z rámů ji pak JS přečetl. Další možnosti mě nenapadají.
#Vzdyt jo on ma promenou na strance kde ma framey a chce ji prenest do tech dvou...
#Po tech zdrojacich se kouknu, delal jsem to na chat...
Lucas>> Nejde to. Já ty dva iframy mám v index.php. A ta promněná je v tom iframu main.
Píše o obecných proměnných, nikdo zatím neví jestli jsou to proměnné v php nebo js... Tak jsem napsal, co mě napadlo.
MzM: Vzhledem k tomu dolaru (Teď v iframu main nastavím promněnou $kam=home...) bych to na JS neviděl :)

Xili: Tu společnou proměnnou bys musel uložit někam na společné místo, takže sessions nebo cookies.
Nebo sviňácky JSkem vytáhnout src jednoho framu a hodit to do druhého, kdyby všechno selhalo...

Ja bych jel na session, bo cookies může býti vyplý...