pole z mysql

Ahoj,
dělam chat a při registraci uživatele jsem chtěl udělat ověření, pokud již stejně registrovaný uživatel existuje. Každý uživatel má svoji tabulku (tabulka má takový název, jaký je nick toho uživatele) v databázi a mělo by to probíhat takto:
VYPIŠ TABULKY Z DATABÁZE.
KDYŽ EXISTUJE TABULKA == $novy_nick:
xxxx
ELSE:
xxxx
endif;
Pokusil jsem se to napstat takto:

$dbconn = mysql_connect("$server", "$username", "$password");
mysql_select_db("chat");
$sql = "show tables";
$result = mysql_query($sql);
$row = mysql_fetch_array($result);
if (in_array ("$nick", $row)):
$GLOBALS["warning"] = "true";
else:
$GLOBALS["warning"] = "false";
endif;

Ty proměnné jsou globální proto že jsou ve funkci ale to je jedno .. takže jsem to zkoušel a šťoural jsem se v tom ale když tabulka se shodným novým nickem existuje tak to stejně dá false .. :-((( sem z toho nešťastnej .. prosím poraďte případně jiné řešení, a omluvte prosím jestli sou tam nějaký zásadní chyby je mi totiž 14 :-) díkys moc jestli mi pomůžete zatim .. Cauves
Aby každý uživatel měl vlastní tabulku, je dost neobvyklé a nešťastné řešení. Nevím, co přesně potřebuješ, ale půjde to určitě udělat jinak.

Jinak se podívej, co dělá funkce mysql_fetch_row (funguje jako mysql_fetch_array), do manuálu na
http://mirrors.inway.cz/manual/cs/function.mysql-fetch-row.php
A taky se pomocí print_r($row); podívej, co se uloží do $row.
<HTML>>> Každý uživatel má svoji tabulku (tabulka má takový název, jaký je nick toho uživatele)

- nesmysl, tohle je prasarna, zkus to jinak (resp. precti si jak se s sql pracuje a jak de pri tom maji data stukturovat)</HTML>
dobře.. ale musim vycházet z toho, že potřebuju napsat podmínku jestli pole obsahuje slovo ---- tohle budu opotřebovat i když to udělam jak řikáte
Já sem nad tim právě bádal a v manuálu jsem našel toto:
Example 1. In_array() example
$os = array ("Mac", "NT", "Irix", "Linux");
if (in_array ("Irix", $os)){
print "Got Irix";
}

když tohle napíšu, tak to fachá. Ale pokud místo $os dam to co mi vyjde z $row = mysql_fetch_array($result);, tedy $row, tak to prostě nefunguje, jsem ujištěn že mi spojení s databází funguje dobře, protože když ověřuju pomocí mysql_num_rows, tak mi to vrátí číslo shodné s počtem tabulek v databázi. Pole, co se mi vyrátí v dotazu na sql tak v něm jsou normálně názvy těch tabulek > bohužel , v tu chvíli nefunguje in_array a pořád vrací false ... .-(
JEJ LIDICKY UZ SEM NA TO PRISEL :... <?

function mysql_table_exists($link, $database, $tableName)
{
$tableName = "fff";
include("mysql.inc");
$link = mysql_connect("$server", "$username", "$password");
$database = mysql_select_db("mrkvo2", $link);
$tables = array();
$tablesResult = mysql_list_tables("mrkvo2", $link);
while ($row = mysql_fetch_row($tablesResult)) $tables[] = $row[0];
if(in_array($tableName, $tables)):
print "true";
else:
print "false";
endif;

}
mysql_table_exists($link, $database, $tableName);
?>

:-)
Když to uděláš pomocí jedné tabulky, jak se to běžně a správně dělá, tak to lze zjistit pomocí SQL dotazu na databázi. Pomocí tabulek pro každého uživatele to vážně nedělej (viz Richard). Řekni, co do té tabulky chceš dávat, a třeba vymyslíme vhodnější řešení.