Kodovanie

Ako funguje kodovanie diakriky. Napriklad
$pole="História";
echo $pole[4];
echo $pole[5];
zobrazi ó
ale echo $pole[4]
nezobrazi nic
Toto je realizovanie pri kodovani UTF-8, existuje nejaky sposob (prikaz) na pohyb po znakoch, aby som sa vyhol hornemu problemu. Nie vzdy totiz viem co sa nachadza v retazci, aby som mohol zobrazit urcity znak v poradi.

A druhy problem: Cela stranka je napisana v utf-8, mysql pouziva tiez utf-8 pricom ked ukladam do databazy cez svoje formulare a php skript tak sa zobrazuju pismena s diakritikou bez problemov. Ale ked si to pozriem cez phpMyAdmina tak sa zobrazuju dva podivne znaky. A opacne ak ulozim nieco cez phpMyAdmina tak sa to u neho zobrazi normalne ale mne zase divne. Cim je to phpMyAdminom, neuklada phpMyAdmin do tabuliek udaje zakodovane utf-8.
Za pomoc dakujem!
V phpmyadminu si musíš taky zvolit kódování...
ale kde v config.inc.php ktora direktiva resp. cez co
No, většinou hned při přihlášení, na wz třeba na http://mysql.wz.cz/
ee tym sa nastavuje len jazyk a kodovanie stranky pre spravne zobrzenie daneho jazyka, ale neuklada sa danym kodovanim do tabuliek, resp. sa dane kodovanie nepouziva pri sql dotazoch.
Mi to tak ale imho funguje
ale mozes mi povedat ake pouzivas kodovanie na stranke
a co tak mysql_query("SET NAMES utf8");
Používám všude iso-8859-2 (i v PhPMyAdminu je nastaveno) a jde to správně.
Respektive ide to dobre.
neviem presne co robi ten prikaz mysql_query("SET NAMES utf8"); Ale ten urcite nepomaha. Problem je totiz v phpMyAdmin a nie inde! Problem je, ze ak si pozriete skripty phpMyAdmina, konkretne vnutorne kodovanie mysql a prevody do prislusnych znakov tak zistite ze je to cele realizovane v
iso-8859-1. Aj ked tam su konfiguracne premene na zmenu tak aj tak to nejde. Neviete preco?