když už soubor existuje...udělej to a to

Potřeboval bych skript, kterej by udělal následující:

Mam na stránce kolonku, kam by někdo vyplnil své jméno (např. franta) a ono by to vytvořilo soubor "franta.txt" ve složce "uzivatele"... a když by tam už soubor "franta.txt" byl, tak by to hodilo alret - Tento uživatel již existuje... zvolte jiný nick...

pls.
lol proc zrovna soubor ? proc to neudelas tak ze udelas jeden soubor uzivatele.txt a tam se napise z formulare franta ...
podivne riesenie ale:

$filename = $user . '.txt';
if (file_exists($filename)) {
echo 'ERROR';
exit;
}
fclose(fopen($filename, 'w'));
páč když se pak bude chtít uživatel franta smazat, tak nejde vymazat pouze řádek s uživatelem Franta... IMHO...

vím, šlo by to MySQL ale zatim se s tim pořád jen učim... a neumim nic :(
hele, já vim... blbej dotaz, ale jak to lze házet do složky uzivatele? a ten alret?
?
Ijáček: No ale když to v tom souboru budeš mít něčim oddělený, tak to pak můžeš slžit do pole, vyhodit frantu a přepsat obsah souboru "novým kádrem" :o)
Imho zapis a kontrola useru v DB je jednodussi nez cachry s textakem
23k >> přečti si to, co píšu o pět příspěvků nahořejš...
Si myslím, že tě chtěl motivovat, ať se raději naučíš pracova s db, protože než to napíšeš, tak umíš základy s db....
Není to nic nového... Jsou to fce jako každé jiné...
nieco s mysql:
skus http://sk2.php.net/manual/en/ref.mysql.php
hlavne potrebne fce: mysql_connect() mysql_select_db() mysql_query() mysql_fetch_array() - na zaciatok to uplne staci

odporucam mysql tutorial http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=232
fakt sa ti oplati naucit sql pac velmi vela veci sa da takto spravit jednoduchsie
a nemusis sa hnevat so subormi - a v neposlednom rade sql je pomerne univerzalne, takze podobnu syntax am aj PostgreSQL, trocha Oracle apod

ak sa do toho este nechces uplne pustat, ale chcel by si si to vyskusat, tak si aktivuj mysql db a hraj sa s phpMyAdminom - studuj prikazy, co urobi toto ked to tam je atd...

ja som tiez spociatku mal "obavy z neznameho" ;-) ale premohol som sa, par dni som to postudoval a doteraz nelutujem...
Mi trvalo 6 hodin, než jsem vypsal první řádek z db... tuším, že to bylo o půl 3 ráno :D (ale UPDATE a INSERT mi už šel :) )