Script na ratanie poctu downloadov?

Neviete nahodou?
to už tu taky běželo, hledej.
Vsak hladam:) Ja len nahodou ak niekto vie:)))
1) V obchodě ve výloze prázdno, jen velká provizorní cedule "Nože došly!" Zákazník vejde do obchodu a ptá se prodavače: "Máte nože?" - "Ne, vždyť to máme napsáno vepředu ve výloze." - "Ony ještě nedošly?"

2) Podomní prodejce: "Máte zájem o náš nový nůž?" - "Ne." (zavírají se dveře)... "Máte zájem o náš nový nůž?" - "Ne, už jsem vám to jednou řekl" - "Já jen, jestli byste nechtěl..."
Ví ;-)
(a vážně to tu onehdy bylo)
:)
si naprogramuj obyčejné počítadlo, a bez jakéhokoliv jiného výstupu posílej obsah toho souboru.... nic na tom není
Tiez ma to uz napadlo-skusim to:)
Akorát ještě musíš poslat příslušný content-type, aby prohlížeč pochopil co stahuje...
tyjo, hledal jsem ve fóru a moc mi to nešlo. Funguje zdejší hledání nějak podivně, ne?

Počítání počtu přístupů se řeší tak, že se download prožene přes phpko. Příklad:
Neudělám download jako
<a href="download/soubor.zip">stahni zip</a>,
ale napíšu to jako:
<a href="download/download.php?soubor=soubor.zip">stahni zip</a>

v tom download.php pak je: (jenom slovne)
- z prom soubor získá jméno souboru (případně chybová hláška, pokud tam nic takového není, nebo je soubor nečitelný (práva) atd)
- zjistí si typ!
- zapíše další download (třeba do db)
- předá obsah souboru se správnou hlavičkou

to je celé, může to být tak 30ř. kódu. Možná víc.
2MzM: já to našla, ale to bude asi tím, že jsem věděla co mám hledat, když jsem to sem sama onehdy psala ;-)
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=23346&t=23339 - pokud si myslel třeba tohle :-)
Jojo, jak jse psal. Pokud nfunguje fce hledání na wz, konzultujte s Thalií. :-D