WEB php a WAP php

Je nejaky rozdiel medzi PHP kodom co sa tyka WEBu a WAPu?

Chcem vycarovat nieco z WAPu v PHP ale neviem ci je medzi kodom neaky rozdiel - tak sa do toho radsej nepustam...
proč by v tom měl být rozdíl? Rozdíl je akorát v HTML a WML...
no, rozdíl je minimálně v hlavičce a wap má svoje xml, celkem striktní, a je to kapku jiní jak html, takže DA, rozdíl je tam dost podstatný.
Navíc skompilované wml stránky se musí vejít do asi 1,6KB, aby to byly schopny přečíst všechny telefony. Prostě je toho dost.
Jo, ale není to rozdíl, co se týče php... php zůstává stále stejné. Jediné, co se bude lišit, je ten výsledek, který musí být ve WML a nikoliv v HTML.
Halvicka WML vyzera ako?

Skusim nieco vycarovat...
hlavička wml bude:
text/vnd.wap.wml
...ještě, celé to musí být utf-8 a třeba na http://www.simtel.net/product.download.php?id=53647&url=ftp://pub.vse.cz/pub/simtel.net/win95/webbrow1/kl_wap15.zip&itn=1&SiteID=simtel.net&mirrorsite=Czech%20Republic
najdeš klondike na testování (jestli už ho nemáš).
hele MzM, mám takový pocit, že se mě v poslední době snažíš co nejvíce shodit, ale tady jsem se bavili o tom php, jak už tu poznamenal Nípal
DA, jak shodit? Jste všichni děsně paranoidní. Samo že for cyklus bude v PHP pro html stejý jako pro wap. Ale musíš tomu třeba předepsat jinou hlavičku, takže to stejné nebude.
"že se mě v poslední době snažíš co nejvíce shodit"
..mi to vrtá hlavou.. fakt to tak vypadá? Tak to se omlouvám. Nemyslel jsem to tak, asi se vlivem vysoké venkovní teploty přehřívám.
Marek - dik za ten browser. Zide sa...
MzM....Ale v poho, jsem to napsal nejak podivne ;) akorat si vsimam, ze v posledni dobe jako bys cekal na kazdy muj prispevek, abys ho mohl vyvratit....

jo... to jsem myslel presne tak, ze i pro (x)html i pro wml pouzijes stejny prikaz echo(), for(), substr().... atd.... a nbudes pouzivat nejake napriklad wmlecho().... takhle podle mě ta otázka byla položena.....
Ok,

A ako je to na WZ?
Ako mam spravit to ze ked dam wap.fofo.borec.cz aby sa rozbalila WML a nie vo WEBovom rozhrani?

PS:
Chalani! Nehadajte sa kôly takymto hovadinam! Cital som tie vase prispevky a vsetky su "skoro" rovnake - len inak polozena odpoved.
Skuste aj vy si ich precitat este raz - wml ma mensie rozdiely od HTML a php sa viacmenej nemeni...
třeba tak, že skusíš, jestli se v adrese vyskytoje wap a když jo, tak přesměruješ....
No jo ale jak? Ja niesom v PHP neaky macher...
napriklad jednoducho :)

if (strstr(strtolower($HTTP_ACCEPT), "text/vnd.wap.wml"))
{
header("Location: wap.php");
exit();
}
hm... Prepac, mozno budem vizerat jak magor ale prosim kidni k tomu aj vysvetlenie - prosim. Ja sa PHP zatial len ucim :-(
kontroluje to ci prehliadac podporuje wap..ak hej tak ho presmeruje na subor wap.php ...a tam si napr das svoju wap verziu...alebo do jedneho suboru das aj www aj wml vystup....je to na tebe..