Help please

Tak za 1. bych potreboval vedet jak mam udelat prihlaseni v PHPckach
a za
2. bych se zeptal jestli nekdo nevy jak mam udelat resetovani pocitace v prikazovim radku?
predem diky
jinak @!#$ you
Tak za 1. bych nevěděl. Za 2. bych trochu tušil jak to naprogramovat v DOSu a Windowsech. V DOSu stačí skočit na adresu tuším F000:FFF0 (nebo FFF0:F000). Ve Windowsech zavoláš API fci ExitWindowsEx s
parametrem EWX_SHUTDOWN. Ničim si nejsem zcela jistej, takže si názvy kdyžtak najdi v dokumentaci. Pokud jde o Linux, netušim...
1)
Mozna by to chtelo bliz specifikovat otazku. Predpokladam, ze chces udelat prihlasovaci formular, ktery po zadani spravneho uzivatelskeho jmena a hesla otevre nejakou stranku.
Existuje nekolik zpusobu, jak tohle udelat, ukazu ti nejjednodussi z nich.

soubor login.htm (cast):
========================
...
<form action="stranka.php" method="post"> <!-- zobrazeni formulare -->
<input type=hidden value="1">
<table>
<tr><td>Uzivatelske jmeno
<td><input type=text name=username>
<tr><td>Heslo
<td><input type=password name=pwd>
</table>
</form>
...

soubor stranka.php:
===================
<?
if (isset($login)): # zkontroluje, zda je skript volan z formulare - odpada kontrola promennych (zda existuji).
if ($username=='pepa')&&($pwd=='heslo'):
?>

...
Kod stranky, ktery se zobrazi jen, bylo-i zadano spravne uziv. jmeno nebo heslo
...

<
else:
?>

Nespravne uzivatelske jmeno nebo heslo.

<?
endif; # pokud je spravne jmeno a heslo
else:
?>

Pouze z prihlasovaciho formulare.

<?
endif; # pokud je zadana promenna login
?>

=====konec
Opakuji, ze toto je nejjednodussi reseni. Priste napis presneji otazku. Dalsi moznosti je nacitani uzivatelskych jmen a hesel ze souboru do poli nebo z databaze (mysql). Taky se da pouzit fkce crypt() pro sifrovani hesel, po loginu poslani cookie a nasledna kontrola a tak dale. Ale tim se ted zabyvat nebudu - nemam tu php parser.
Doufam, ze jsem tam nenasekal moc chyb.


2)
na bootdisku windows 98 se nachazi program restart.com nebo tak nejak. Tenhle program pocitac vyresetuje - ale mam pocit, ze jenom v dosu. Pokud bys ho spustil v prikazovem radku pod windows, command by se akorat ukoncil.
1)

<?php
if(!isset($PHP_AUTH_USER)) {
Header("WWW-Authenticate: Basic realm=\"My Realm\"");
Header("HTTP/1.0 401 Unauthorized");
echo "Text, který se odešle, pokud uživatel zmáčkne tlačítko Cancel\n";
exit;
} else {
echo "Ahoj $PHP_AUTH_USER.<P>";
echo "Jako heslo jsi zadal $PHP_AUTH_PW.<P>";
}
?>
Ja bych chtel to prihlašení jako že se na mý stránce někdo zaregistruje a pak se chce prihlasit a da tam svuj login a heslo tak potom se muze dostat do mího chatu a fóra jinak bez prihlášení aby se tam nedostal

POradte mi please -:-0
2 master: realm ma bejt __jedno__slovo :-)

j
napada me jediny rozumny reseni - predpokladam, ze PHP umis. Tak se podivej do nejakyho referencniho manualu. Pred mesicem jsem neco podobnyho delal a vyresil jsem to asi takhle: vytvoril jsem si formular, kterej obsahoval pole text user a password heslo. Formular jsem nechal odeslat na skript, kterej zkontroloval jmeno a heslo a pokud to bylo OK, tak odeslal cookie s platnosti 60 minut. Pak jsem na strankach, kde jsem potreboval vedet, jestli je uzivatel prihlasenej, jsem umistil neco jako:


...zahlavi stranky...

<? if (isset($logged0129)): ?>

... kod stranky (html), pokud je uzivatel prihlasen ...

<? else: ?>

... kod stranky pro neprihlasene uzivatele ...

<? endif; ?<
...zapati stranky...

- Pouzivani cookies najdes v PHP dokumentaci - viz <a href="http://www.php.cz">www.php.cz</a>.
- HTML reference muzes stahnout z <a href="http://www.kosek.cz/clanky/web/htmlref.pdf">kosek.cz</a> (pdf).
ještě že $logged0129 je ta cookie a ma tam bejt <? endif; ?>
Mno moc mu to asi nepomůže:o))
Vzhledem k tomu že s ním chodím do třídy... Ale poradit jsem mu nehodlal naštval mě;~)
On spíše potřeboval přihlášení aby se mu to mohlo vztahovat všude kde je potřeba autorizace (Chat, fórum)
Ovšem PHP moc neumí a proto by to nejradši si nechal od někoho napsat:~)
FOR jkt:

To, co jsem sem napsal je výtažek z Manuálu!
Nevím kde jsi přišel k tomu že realm má být jedno slovo!
V manuálu o tom není ani slovo a v Examplu jsou dokonce uvedena 2 slova: "My realm"

!!
sorry, tak sem se splet :-((
a ja myslel, ze jsem to nekde videl napsany, mno, nevidel, no...

sorry :-(

j