když je složka prázdná, smaž soubor

Ahoj... jak lze udělat, to, že když bude složka online prázdná, smaže to obsah souboru messages.dat, ale celej soubor, ale jen obsah! děkuju

---------------------------
Moderováno do CZ:
Ahoj... jak lze udělat to, že když bude např. složka "online" prázdná, smaže to obsah souboru "messages.dat"? děkuju
Ještě jednou a česky, díky. Nemůžeš ALEovat do ALElujá.
myslíš vymazat data ze souboru?
fopen(soubor,"w+") ?
projdi si v manualu php seznam funkci pro praci s filesystemem a adresari. nedavno jsi se taky na neco se souborama ptal...

resource opendir (string path)
Returns a directory handle to be used in subsequent closedir(), readdir(), and rewinddir() calls.

string readdir (resource dir_handle)
Returns the filename of the next file from the directory. The filenames are returned in the order in which they are stored by the filesystem.

void closedir (resource dir_handle)
Closes the directory stream indicated by dir_handle. The stream must have previously been opened by opendir().
RTFM
$dir = opendir('online'); // otvor
while ($file = readdir($dir)){ //prejdi
if ($file != '.' && $file != '..') exit; // ak tam nieco je skonci
}
fopen('messages.dat', 'w+'); //ak neskoncil tak tu nic neni, mazeme
lacope díky, těm co nepochopili mojí otázku, se omlouvám, trošku jsem se do toho zamotal, uznávam, ale Lacop jedinej pochopil, co potřebuju...

Gringo>> voe si myslíš, že si hustej, když umíš nějakej blbej akronym, ale že bys poradil, to tě nenapadne, co? To by pak tohle fórum vůbec nemuselo bejt...

Tonik>> jo ptal, vim... php neni zrovna můj obor a tak se ptám dost často, nevidim na tom nic špatnýho...

lacope, ještě jednou díky!
Ijáček: promin, ale toto je typicka otazka, ktera si zada odpoved rtfm, to musis sam uznat. prece podminku umis, otevrit soubor pro zapis umis, hledat v manualu taky a navic je v manualu priklad dost podobny kodu od lacopa. no nic, tak priste...
j tak tak
Ijáček: neni zac, ale skus si nabuduce pozret manual a komentare, je to dost uzitocne :)
Ještě by možná stálo za to se zamyslet, jestli to není zbytečné, když mám někde soubory a ještě nějaký jiný soubor.
Jako, násobení se dá udělat tak, že v ckyklu přičítám proměnnou, ale zápis násobení je rychlejší....