Miliónový formulář

Mám problém. Je to neuvěřitelné, ale je to tak :-) O co jde:
Na stránce (řekněme article.php) mám formulář, do kterého uživatel napíše svůj komentář k článku. Formulář je zpracováván opět pomocí article.php. Article.php funguje zhruba takto:

- začátek -
- pokud přišla data z formuláře, ulož je do souboru
- zobraz všechny komentáře ze souboru
- zobraz folmulář pro komentování
- konec-

Takže po odeslání formuláře se rovnou zobrazí opět ta samá stránka i s novým komentářem.
Jenže háček je v tom, že pokud user něco pošle a pak dá RELOAD, pošle se to znova, i když už je formulář prázdný. Takhle mi tam může naRELOADOVAT milijón stejných komentářů. Existuje nějaké rozumné řešení?
Jo, to je stará známá kravina u formulářů...
Já to obyčejně ukládám do DB, takže předtím kontroluu duplicitu, ale ty bys ty komentáře mohl vlastně dělat stejně, třeba načíst celý soubor jko normálně a projet to RegExpem, jestli to tam už není....
Určitě exstují i jiná řešení, ale o těc myslím nevím...
Moc mě to nikdy nezajímalo :(

skript pro pridavani komentaru mej zvlast a zobrazovani vsech take zvlast. to znamena treba show.php a insert.php - pokud chces vkladat data, zavolas insert, jehoz vysledkem bude vlozeni dat a presmerovani na show.php - pri "putovani" v historii (nebo pri reload) by uz nemel byt volan skript insert.php, ale rovnou show.php - zkus to...

m.sa.
nebo parametr action=store, ten ulozi data, potom
Header("Location: http://server/article.php?action=show");
no jasne... to je jeste elegantnejsi ;)

m.sa.
Všem vám moc děkuju, vyřešil jsem to po vzoru Martina S. a je to v pohodě.