DATETIME x źaznamy z dnesniho data

zahlavi tabulky jsem chtel zobrazovat krom celkoveho poctu odehranych zapasu take pocet zapasu, ktere se hrali dnes (dnes = jako soucasny den)

Pouzivam pri ukladani zapasu datetime. Nic me nenapadlo az na toto:

$den=date("z")+1; // dnesni den ma cislo v roce a +1 bze se cisluje od 0
$dneszapasu=mfa1(mq("select count(id_zapasu) from vysledky_ladder WHERE DAYOFYEAR(datum)=$den"));

------
Tento zpusob mi prijde lehce haluzacky, nevite nekdo o lepsim
Hmm, to není nejlepší, tak se ti zobrazí i to, co bylo loni, předloni....
Kouknu na manuál...
Jestli chceš jenom dnešní datum, tak bych to dělal rovnou na SQL (curdate())..
a asi nejjednoduší mi příjde
select count(id_zapasu) from vysledky_ladder WHERE datum between curdate() and (curdate()+1)
v poho taky facha .. a kdyz ted koukam co mi vyhodi
> SELECT curdate( ) AS dnes, curdate( ) +1 AS zitra
tak dostanu
>dnes zitra
2005-07-22 20050723

a zkousel sem si zadat zapas dne 23.07.2005 a nenaslo ho to...takze pohoda, kdybych chtel ale i zapas ktery se odehral zitra (;) je to nemozne) ale stejne me to zajima .. jak by t obylo ?
no to +1 je jako plus jeden den. A je to interval, kde se nebere v potaz čas. Tedy ode dneška 0:00 do zítřka 0:00, když budeš chtít víc dní, tak + víc. Co int, to den...
takze mam 2 zapasy

1. 22.07.2005 22:00:00
2. 23.07.2005 23:00:00

a chci je vybrat dnes ..

SELECT *, curdate(), curdate()+2 FROM vysledky_ladder WHERE datum
BETWEEN curdate( )
AND (
curdate( ) +2
)
LIMIT 0 , 30


pouzil jsem +2, proc to nebere +1 mezi DNESKEM a ZITRKEM ?
SELECT *, curdate(), curdate()+1 FROM vysledky_ladder WHERE datum>=CURDATE() AND DATUM<=CURDATE()+1


To samy tady :/

az s +2 to facha
mezi dneškem a zítřkem je to + 2, protože pokud chceš všechno dneska, tak to je od dnes_datum čas 0:00 do dnes_datum čas 23:59:59.999, tedy když to zaokrouhlíš, tak dnes_datum + 1, tedy zítra_datum čas 0:00. Tohle je všechno, co je dneska.
A co je zítra musí být ještě plus 1, tedy +2.
Heh, to je dobrý šmodrchanec... Ale je to tak...
tywe ajo ;) kua THX sem si neco takovyho myslel ale xcel sem slyset odborny popis ;)