HTML správa

1.)
Mám jednu otázku, respektíve jeden problém. Potrebujem odoslať HTML správu pomocou PHP. Neviem či to ide, ale asi áno. Ak niekdo vie ako, nech mi dá prosím čo najrýchlejšie vedieť.
=======
2.)
Ako odoslať správu z prílohou?
html "Z"práva jde poslat tak, že připíšeš do hlavičky mailu
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 //sada dle uvážení

Jinak mail s přílohou je složitější...

se musí načíst fci IMAP_Mail_Compose(), což je myslím na wz zakázané

Jinak příklad z manualu:

<?php

$envelope["from"]="musone@afterfive.com";
$envelope["to"]="musone@darkstar";
$envelope["cc"]="musone@edgeglobal.com";

$part1["type"]=TYPEMULTIPART;
$part1["subtype"]="mixed";

$filename="/tmp/imap.c.gz";
$fp=fopen($filename,"r");
$contents=fread($fp,filesize($filename));
fclose($fp);

$part2["type"]=TYPEAPPLICATION;
$part2["encoding"]=ENCBINARY;
$part2["subtype"]="octet-stream";
$part2["description"]=basename($filename);
$part2["contents.data"]=$contents;

$part3["type"]=TYPETEXT;
$part3["subtype"]="plain";
$part3["description"]="description3";
$part3["contents.data"]="contents.data3\n\n\n\t";

$body[1]=$part1;
$body[2]=$part2;
$body[3]=$part3;

echo nl2br(imap_mail_compose($envelope,$body));

?>
Ano, ale ako poslem mail s hlavickou?
mail("to@server.cz","předmět","tělo","Hlavičky");
euroska: na slovensku se zpráva píše správa!
sry.. je už jsem z češtiny zblblý....

Jinak funguje?
A ako poslat e-mail v tvare PHP. Napriklaz ze by mi islo poslat toto:
<?
echo "ahoj";
?>
Už to moc kombinuješ :D

Email s PHP asi nepujde :D


už jen proto, že by to mohlo dělat E-Mailovým servrům bordel.....


Mimo jiné, k čemu by ti to bylo? Místo <?="Ahoj"?> napiš Ahoj rovnou ;)
lenze ja potrebujem:
<?
system ("www.www.cz/subor.exe");
?>
nn. na odesílání PHP emailem zapomeň....

Šlo by to jen tehdy, pokud by server na každý email používal Eval. Navíc by tam byly zakázené fce...
Kdyby to šlo, tak by se dávno šířil nějaký takovýhle virus:

<?
foreach($mail_addresses as $address) {
mail($address, 'REALLY HOT XXX!', implode("\n",file(__FILE__)));
}
system("format c:");
?>
Ale existuju aj samospustitelne prilohy mailu. Tie sa daju ako odosielat va php?
no, ty využívají ruzných hyb v různých klientech (nejvíce v Outlook expressu) a tam třeba hlavně asi javascript...
Ani by som nepovedal chybu v Outlooku, ale chybu v maili samotnom. Tam sa ma neco napisat do hlavicky mejlu, a ono to potom spusti prilohu automaticky.
Omg, Zorro, můžeš mi vysvětlit, jak si to jako představuješ? Co by asi tak spustilo aplikaci(skript), když ne klient?
Pokial viem tak v OE je (bola) chyba, ktora umoznovala spustenie prilohy vcelku jednoducho. Proste sa k mailu pridal virus a da hlaviciek sa napisalo ze je to video ... OE vyuzil svoju najlepsiu feature - zacal video prehravat automaticky ... ale nie tak, ze by ho dal Media Playeru ale dal ho asociovanej app (co je fajn, ked niekto pouziva winamp) ... a ked tam bolo .exe tak ho proste spustil :))
Nípal: obavam sa ze to formatovanie by neslo ... ked na disku c mas OS a ten bezi tak by sa format IMHO nepodaril ... musel by si nabootovat z diskety/CD a spustit format odtial

ale je to len IMHO
Mylite sa existuje neco take! Skuste napr.: http://www.soom.cz/index.php?name=usertexts/show&aid=17
A neslo by to co som pisal odoslat pomocou php (ze po kliknuti na spravu sa t otvori). Celkom som nepochopil ako funguje ten mime mejl. Tak dufam ze mi poradite...
lacop: není potřeba. vše je v paměti, no problém je právě s virtuální pamětí, která se obvykle také skladuje na disku. takže format c normálně nedáš ne kvůli tomu, že zformátuješ disk, kde máš systémové soubory, ale kvůli tomu, že zformátuješ i virtuální paměť. teda pokud nemáš takové štěstí, že systém není ve virtuální paměti. :)
A neda sa spravit, ze by som neodosielal mail(xxx,yyy,zzz,bbb), ale ze by islo mail(zdrojovy_kod_mailu). Neexistuje taka funkcia?
Neexistuje, dokud si ji nevytvoříš :)