Nové okno

jak docílím toho, aby se po kliknutí na odkaz otevřelo nové okno?
nechápu, proč to píšeš do této sekce....

target="_blank"
Prvy sposob:
<a href=odkaz.html target="_blank">

Druhy sposob:
<a href=# onclick=window.open("odkaz.html")>
Nutno říct, že tohle nepatří do PHP.. Jinak myslím, že target už není validní
a JS nemám rád, ale když už tak dej ještě odkaz normálně a pak ho zruš return false.. Protože by pak odkaz fungoval jen se zaplým JSkem...
No taky nutno říct, že otevírání v novém okně je něco jako podraz na uživatele, to on by se měl rozhodnout, jak chce odkaz otevřít a né, aby mu autor vnucoval, že se mu budou množit panely v browseru... i proto to už v xhtml (strict) zřejmě není validní...
Džej Ár -> jj, to máš pravdu, ale jsou odkazy, kde se to prostě hodí a je tu uživatelsky příjemnější...
Euroska: ale snad každej umí minimálně podržet Shift, když kliká na odkaz, ne...
Každej ne
Říkám, že to dokáže naštvat, ale jsou situace, kde to dokáže ledacos ulehčit.....


Myslím, že je to i v PHPmyAdminovi... Prostě když si chceš otevřít info o něčem, co zrovna používáš...
jj občas to je fajn, ale v masovém pužití to je dost vopruz. na odkazy co chci číst kliknu kolečkem a je to...

třeba v phpAdminovi se to používá tak akorát....
myslim že že link někam úplně jinam by moh bejt otevíranej do okna...
tak takove ty okynka v phpmyadminovi a pod bych ještě bral, ale jinak to nemám rád, buď kliknu levým nebo prostředním(kolečkem) tlačítkem a jedu jak já chci, ale když mi někdo nařídí, že i levé mi to otevře v novém panelu, tak to nasere, ještě, že se to dá otevírání v nových oknech v prohlížečích zakázat...
díky, já to použiji na odkazy wen z webu. v rámci webu, to nepoužiju. nejsem sebewrah.