vyhledavani

Ahoj,
mam stranku do ktere taham texty z databaze a rad bych pridal vyhledavani. Neni problem vyhledat jedno slovo, to proste pridam do podminky dotazu, ale rad bych vyhledaval i vice slov. Snazil jsem se proste misto mezery oddelujici vyhledavana slova vlozit "AND", to ale asi neni ta nejlepsi cesta. Poradi nekdo jak na to?

$fraze = $_POST['search'];
$bude_nahrazeno = array(" ");
$bude_pouzito = array(" AND ");
$newfraze = str_replace($bude_nahrazeno, $bude_pouzito, $fraze);
$sql=mysql_db_query("db",
"SELECT id, question, answer
FROM mablung
WHERE answer
LIKE '%".$newfraze."%' ");
já tomu "vůbec" nerozumím, ale zkus AND nahradit + nebo E1%
LOL
23k: Co to znamená?
afaik to znamená že radíš kraviny, astronome. Není-liž pravda, kozíku 23k? a co takhle poradit? tobě nikdo neradí...?!?
no... lá když jsem někde psal mezeru, tak tam bylo E1%, ale už jsem kruci říkal, že tomu vůbec nerozumím!
2VzA> no problem je v tom, ze tohle je php a ty hazis rady z js.

zkus to nejak takhle:

SELECT * FROM jmeno_db WHERE(jmeno_prvniho_sloupce LIKE "%$prvni_hodnota%" AND jmeno_dalsiho_sloupce LIKE "%$dalsi_hodnota%")

snad to pomuze, psal jsem to z hlavy tak nevim jestli to funguje
spook: aha... ale jak říkám... nerozumím tomu.
no a co si ty u těch polí, ve kterých hledáš přidat (třeba v phpmyadminu) fulltext (pokud už nemáš) a následně nechat "opravit databázi" aby se vytvořily i inedxy u polí, které už máš vložené a potom hledat třeba takto:

SELECT * FROM tabulka WHERE MATCH(sloupec,dalsi sloupec) AGAINST('+prvni_slovo +druhe_slovo -slovo_ktere_tam_byt_nema' IN BOOLEAN MODE)
No... ja když tak na jednoduché vyhledávání používám

cyklus ktyrý mi přidá OR `sloupec` Like '%$neco%$neco2%'

ale přes fultext to bude spolehlivější...
zish disko ;p
Diky vsem, nejak jsem si neuvedemol, ze muzu nastavit ten fulltext. Jsem vrtak.