jak na ověření registrace emailem

ahoj,
zkouším autorizaci registrace zasláním zprávy na email ale nikde jsem nenašel o tom ani zmínku a nevím jak začít ani jak by to melo fungovat.
nevíte kde bych o tom nasel nejaké info?
díky
1) uživatel uloží do databáze svoje údaje - heslo, mail atp... zároveň bude přidánana položka že autorizoval....

2) pošleš mu emila s nějakým vygenerovaným kódem

3) po vstupu na stránky (v url bude ten kód) se v dtabázi změní položka autorizace a heslo bude aktivní..

4) když nebude autorizovat mejlem a zkusí rovnou heslo, položka autorizace ho nepustí dál...

takhle mě to teďkon napadlo... :D
a jak třeba nastavit platnost autorizace?
jak platnost? teď už zabýháme do sessions.... to bude to co hledáš....
no myslim jako ze kdyz nekomu po poslu autorizacni kod tak ten musi mit nejakou platnost, napriklad tyden. po tydnu se bude muset registrovat znova
to může bejt součást toho údaje co uložíš do databáze až se bude registrovat. uložíš třeba false#27.4.05 - tzn ještě neaktivival účet a registroval se 27.4.05 pak až jednou klikne zjistíš datum, porovnáš a buď ho vyzveš znova nebo změníš na true...
taak já se do toho pustim, urcite budu mít jeste par dotazu. ale na ty prijde az nastanou problemy.
JJ skus, neni to az take zlozite...
Mrkni na Linuxsoft, je tam pekny serial o php a v jedne kapitole je popsano presne tohle. Mas tam i ukazku ke stazeni.
jo diky našel jsem to tam.asi to podle toho udelam.
jen mne taky napadlo,jestli bych nemoh ten ucet normalne vytvorit ale na email zaslat vygenerovane heslo, ktere by pak musel uzivatel zkopirovat a pak si ho zmenit. ale asi je to moc kostrbaty ne?
a jak je to s bezpecnosti,neda se to nejak obejit?
a co registracni roboti?
btw jak mam udelat takovy to, ze kdyz opises cisla z obrazku spravne tak te to pusti dal?
no tak lidi, nemate s tim nekdo zkusenosti?
no, udělej si pro kazdy pismenko 1 obrazek. Dej si neviditelnej input a do nej zakoduj (ale tak, abys to mohl o stranku dal dekodovat) a do nej uloz podle třebas 5ti obrazku text z obrazku:)
ok a je to 100% bezpecny?
pozri si http://www.devshed.com/c/a/PHP/Security-Images-in-PHP/   (ang)
tam je to pekne rozpisane