funkcnost vs. zabezpeceni

prominte, ze jsem to tak nazval ale netusim jak svuj problem pojmenovat. mam php nastaveny tak, aby mi vkladalo(pri ukladani do db) pred uvozovky zpetne lomitko. to je sice dobre z hlediska bezpecnosti ale kdyz vlozim nejaky delsi text(clanek) a v nem jsou uvozovky tak to tam taky vlozi zpetne lomitko(a to prave chci odstranit). a kdyz delam update tak to pred to lomitko da zase dalsi a tim se zneprehlednuje clanek.

potrebuju tedy vedet jak mam osetrit vkladani clanku tak aby mi to nedavalo lomitka pred ty uvozovky. bude dobry to delat prez rv? kdyztak me jenom nasmerujte ja uz zbytek najdu na netu.

doufam ze me nekdo pochopi:-)
string addslashes (string str)
Returns a string with backslashes before characters that need to be quoted in database queries etc. These characters are single quote ('), double quote ("), backslash (\) and NUL (the NULL byte).

string stripslashes (string str)
Returns a string with backslashes stripped off. (\' becomes ' and so on.) Double backslashes (\\) are made into a single backslash (\).

tohle? kdyztak zkus pohledat v manualu...
no pres tuhle funkci to nemam. je to nejaky nastaveni nejspiz v php.ini - nevim moc se v tom nevyznam

ale zkusim jeste hledat
To dělá asi magic quotes :|
<HTML>ktere je tu standardne zapnuto... tzn,, ze neni potreba pouzivat addslashes</HTML>
v tom pripade se s tim uz kazdy z vas setkal. tak pls jen naznacte jak to resite?
function mujaddslashes($retezec, $typ = 'string') {

if ($typ == 'string')
$stav = get_magic_quotes_gpc();
else
$stav = get_magic_quotes_runtime();

if (!$stav)
$retezec = addslashes($retezec);

return $retezec;

}