Existuje nejake diropen (analogie k fopen)?

Potrebuji uploadovane soubory ulozit na server do adresare, ktery by se, v pripade, ze by nexestival, vytvoril. Nasla jsem jen opendir, ten ale jen otvira uz existujici adresar. Diky Hi
na vytvoreni je mkdir();
Džej Áre diky, mkdir uz mi funguje, ale kdyz se chci do nove vytvoreneho adresare dostat pres ftp, nepusti me to tam a Change Attributes mi to nedovoli.
Cannot change attributes of remote files!
Hi
to je docela blbé, no, nevím proč, ale na jednom z mých učtů na wz mi to občas taky udělá a nechápu proč :( na ostatních používám úplně ten samý skript a funguje, zkus to několikrát znova, třeba půjde ;)

jinak ještě to dělám většinou takto:

$oldumask = umask(0);
mkdir('nazev', 0777);
umask($oldumask);
Tak to vubec nechapu, proc
$oldumask = umask(0);
a
umask($oldumask);
jak to souvisi s 2. radkem?
no, protože v druhém řádku nastavuju práva pro zápis a na některých webech je pomocí umask nastaveno, že nesmím nastavit 0777, ale vždy to sníží poslední byte o 2, takže to vlastně nastaví 0775 nabo tak něco... tím umask to zakážu
jde něco jako ten mkdir i v html na odkaz?
? jak bys to jako chtěl udlělat? kdby ses furt tak podivně nevyptával a efektivně ten zabitý čas strávil třeba četbou knih o thml a php případně webů o tomtéž, tak jsi dneska na úplně jiné úrovni...
tož jako myslím, že by se při kliknutí na odkaz vytvořila složka.
A knížku nikde nemůžu najít... nikde v Přerově neprodávaj.
Tak uz ten adresar otevru, opravdu umask funguje, ale adresar je prazdny, soubor se mi tam neuploadoval. Nejdriv jsem si myslela, ze to je chyba v syntaxi, ale ted me napada, zda umask take osidil pravo zapisu.
no, když ten umask použiješ (s parametrem 0) tak by to mělo nastavit ty práva tak, jak je v mkdir zavoláš, neošizené....
A na mě jste zapoměli.........
Nezapomen, ze mas 5 prstu => zapomneli.
HTML Ti nezpracuje ani hodnoty z formulare, k tomu, aby Tve stranky byly interaktivni, musis pouzit PHP nebo ASP. Kup si napr. WWW pro zelenace od Klana a Jindricha. Nakladatelstvi Neocortex. Nevymlouvej se na Prerov, internet mas.
www.neo.cz
Džej Áre,
pomoz mi s tim prosim.
Hlasi to:
Warning: move_uploaded_file(1/c.jpg): failed to open stream: No such file or directory in ..... on line 15

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/phpI92mvh' to '1/c.jpg' in ... on line 15
a 15. radek vypada takto:
move_uploaded_file($foto1,$adresar.$_FILES["foto1"]["name"]);

cely kod je tady:
<?php

$dnes=date("ymd");
$oldumask = umask(0);
$adresar=mkdir("$dnes",0777);
$adresar.="/";
move_uploaded_file($foto1,$adresar.$_FILES["foto1"]["name"]);
move_uploaded_file($foto2, "f/".$_FILES["foto2"]["name"]);
umask($oldumask);
?>
no, ja move_uploaded_file nepouzivam.... ja pouzivam copy, i kdyz by udajne m_u_f melo byt doporuceno...

ukladam takto:
copy($_FILES[foto1][tmp_name], "./obrazky/".$_FILES[foto1][name]);
Pred copy me varoval Nipal, ze se pres nej daji nabourat i systemove soubory, vzhledem k tomu, ze temto vecem nerozumim uz vubec, poslechla jsem. Na 16. radku, kde uplouduji do jiz zalozeneho adresare "f", se mi soubor ulozi.
aha, tak nevim, na první pohled žádnou chybu nevidím :-/
nemělo by tam být tmp_name místo name? hledá to na serveru - například místo C:/dokumenty/dokument.doc to chce nahrát http://server/dokument.doc. Není liž pravda?
No, zkus ještě ten řádek přepsat na

move_uploaded_file($_FILES["foto1"]["tmp_name"],$adresar.$_FILES["foto1"]["name"]);
Nefunguje ani Teuzz, ani posledni Džej Ár. Myslim, ze to bude temi pravy. Podivam se do php.ini, ale to az zitra. Ted jdu zehlit, to mi jde bez problemu. Diky
hele, ted jak na to koukam ;)

zkus radek
$adresar.="/";
zmenit na
$adresar.='/';
Vypada to, ze neni schopen udelat 2 kroky = vytvorit adresar + zapsat do nej najednou (pri jednom spusteni stranky), protoze, kdyz dam za adresar ten, ktery si vytvoril pri predchozim spusteni stranky, bez problemu tam zapise.
ale jo, já taky vytvářím a zapisuju najednou...
Mas pravdu, kdyz vytvari soubor, take je tam hned schopen zapsat (fopen), tak proc by to neslo u adresare. Co nejaky mod u mkdir(), neco jako mkdir("nazev", 0777,"a")?
ee, to číslo znamená jaké má adresář práva... nic dalšího se nepřidává...