menu

Ahoj. Delam na strankach menu tak, ze ho mam v externim souboru a pomoci php ho vkladam do stranky do divu (do ted jsem tam mel ramce...je treba to zmodernizovat;-)), ale mam problem. Kdyz totiz je zobrazovana stranka jeste v nejakem adresari, tak se do ni menu nahraje, ale v nem ucedene odkazy prestavaji platit (s tranka je o uroven jinde, ze). Existuje nejaky bezny zpusob, jak se tohle resi?
Diky.
mno napadá mně několik možností:
a) dát všechno do jednoho adresáře, resp. upravit strukturu tak, aby se ti to nestávalo ;-)
b) použít v includovaném menu absolutní odkazy
c) pokud tomu dobře rozumím, že menu vkládáš vždycky do různých stránek na různých úrovních, tak bys možná v tom menu mohl mít odkazy např. takto:
<a href='".$cesta."stranka.php'>odkaz</a>
a v každé stránce, do které menu inkluduješ, nadefinovat před include proměnnou $cesta, třeba:
$cesta = "soubory/";
$cesta = "../soubory/";
$cesta = "../../soubory/";
atd.
to bude sice funkční, ale poněkud krkolomné, zdá se mi...

osobně jsem pro a)
dis:
a) ;-))
b) taky me to napadlo, lec zpusobuje to problem->jine odkazy kdyz stranky testuju na disku a kdyz je pak presunu na web
c) to se mi moc libi a kdyz se mi to podari zautomatizovat (treba v php) tak to nebude ani tak krkolomne a bude to snadno prenositelne (nebudu se muset starat, kdyz neco nekam presunu...)

Ale jestli nekdo znate neco elegantnejsiho...
rr
?