mysql

dobrý den, opravdu se moc omlouvám že mám další otázku, ale lámu si hlavu nad jedním problémem..(dělám chat)..při vstupu do místnosti se ověřuje, zda-li v té místnosti již nejste .. vysvětlím: když bych chatoval a odešel z místnosti bez odhlášení a poté bych se do ní vrátil (opětovným vstupem přes formuláře přihlášení) ještě před vypršením timeoutu. To znamená, že při vstupu do místnosti bych se zapsal jako chatující uživatel do tabulky mysql podruhé. Proto jsem udělal ochranou funkci, která zabraňuje zapsání údajů o přihlášeném uživateli 2x. Narazil jsem ovšem na problém s mysql příkazem. Když podmínka zjistí, že v místnosti přihlášen nejsem, odešle příkaz INSERT INTO `$mistnost` (`name`, `caszal`, `kdozal`, `zamceno`,.......) VALUES ('$prezdivka', '$now', '10:15', 'ne',........'). Když podmínka zjsití, že tam přihlášen jsem, nevím jaký mám dát příkaz, abych donutil nahradit stará data aktuálními .. myslím že je na to něco jako UPDATE nebotak, ale vůbec nevím jak to použít, protože se musí aktualizovat řádek kde name = '$prezdivka' .. děkuji opět m.p. :-)
jej ted sem se koukul na seznam témat je mi to uplne trapny ze sem tam 4x fakt se lidi omlouvam a klidne mi to reknete jestli sem votravnej ze mam porad nejaky otazky :-( mam knihu o php kde je mysql popsane jenom strucne ...
update nazev_tabulky set nazev_sloupce = 'nova hodnota', nazev_dalsiho_sloupce = 'nova hodnota' where id = '$id'

třeba takto... upraví hodnotu vypsaných sloupců na řádků (řádcích), které odpovídají podmínce za where
TYYYJOO Děkuji ti ! jsemrád že se mi to podařilo vysvětlit :-))) ty ses php učil? Kolik ti je? :-)
No, to, co DA psal byl zrovna SQL ne php ....
ale v poho, vždyť to jsou jen základy, jsem takový malý samouk... jinak mi je něco kolem 20-ti
Ja mam kamose Admiina:D