Zistenie URL pomocou PHP

Mam jednu Stupid Question. Ako zistim pomocou PHP aktualnu URL? Potrebujem to na jeden experment, kedze na wz sa adresa www.adresa.wz.cz rovna adrese xyz.adresa.wz.cz, tak by som si chcel vyskusat linky typu: <a href=otazky.euphoria.wz.cz>Otázky</a>, a na to potrebujem zistit adresu URL.

$adresa=co tu mam doplnit?;
if ($adresa=="otazky.euphoria.wz.cz") {include "pages/otazky.php";}
mozna treba zkus getenv('REQUEST_URI');
$_SERVER['HTTP_HOST']

Tonik: request_uri by ti vratilo /index.php
já vim, je t o cizí thread,ale nechci zakládat novej:

Mam udělanou 404ku. Chci, aby se mi tam zobrazila požadovaná stránka. Ale .htaccess(v tmto případě není, automaticky 404.php) mam to getenv('REQUEST_URI');. To mi ale vypíše 404.php a ne tránku, která yla požadována. Jak na to? vuděl sem to na jednom hostingu, ale ten "zkrachoal", takže si nemůžu zjistit název tý fce... ať sem hledal na cz.php.net jak sem hleadl, tak nic, co by odpovídalo... mohlo by to jít přs referrer(či jk se to píše), al to neni spolehlivý... a eśtě: proč se mi odesílá mail 2x?

mail($ja, $predmet, $zprava);

je skript..
no ja som mal v htaccess nastavene 404.php a tam som pouzival
$_SERVER['REQUEST_URI']; a vratilo mi to adredu pozadovanej stranky, takze by to maol ist...
zkusím, mam ještě jeden dotaz:
proč mi to na ereg(i)_replace hlásí tuto chybu?:

Warning: eregi_replace(): REG_BADRPT in /home/ftpsite/programuj.profitux.cz/index.php on line 107

$text_clanku = eregi_replace('*pre id=\"kod\"*', '<pre id="kod">', $text_clanku);
no, teď to ereguje, ale zblázní se to:

$text_clanku = eregi_replace('[pre id=\"kod\"]', '<pre id="kod">', $text_clanku);
$text_clanku = eregi_replace('[b]', '<b>', $text_clanku);
$text_clanku = eregi_replace('[i]', '<i>', $text_clanku);
$text_clanku = eregi_replace('[/pre]', '</pre>', $text_clanku);
$text_clanku = eregi_replace('[b]', '<b>', $text_clanku);
$text_clanku = eregi_replace('[i]', '<i>', $text_clanku);
a vyleze z toho:

C< <>d="kod">< <>d="kod">< <>d="kod">< <>d="kod">t< <>d="kod">mu< <>d="kod">< <>d="kod">< <>d="kod">< <>d="kod">at?< <>d="kod">na< <>d="kod">< <>d="kod">j< <>d="kod">n,< <>d="kod">ž< <>d="kod">< <>d="kod">j< <>d="kod">ž< <>d="kod">t< <>d="kod">h< <>d="kod">< <>d="kod">m< <>d="kod">c< <>d="kod">n< <>d="kod">z<>ývá,< <>d="kod">ta< <>d="kod">< <>d="kod">s< <>d="kod">< <>d="kod">< <>d="kod">a< <>d="kod">ujm< <>d="kod">:)

více na programuj.profitux.cz (přemisťuu ondragames.wz.cz, kvůli nedostatku místa, asi;))
už to je opraveno:). Nebralo to ty [], tak sem je změnil na § a pak sem zjistil, že to nevypisuje nic v <pre> tak sem zjistil, že tam mam at místo < a > (kdyby to nejelo tak &lt; a &gt; )
aaa, tak to sorry, moje chyba... tak to dopada, kdyz clovek specha a nemysli u toho ;-)