Seznam uživatelů On-line

Vím že už to tady bylo, ale jak mám udělat seznam lidí, co jsou online? Stačí dát mi vzor toho, co mám vložit na místo, kde seznam chci.

-- Používám SQL databázi tady u Webzdarma
-- Jsem v databázi začátečník
-- Prosím nedávejte mi odkazy na FAQ, protože mi to tam zobrazuje moc malý písmenka který se nedají rozluštit ani pod Windowsáckou lupou a musím vždy celý text FAQ kopírovat do poznámkáče.
... napsat PHP, co do SQL strká jejich IP, třeba.... Pak to posčítat... aktivní člověk je třeba jenom 5 minut....

malá písmenka? co tak z menu view vybrat "velké písmo" - v IE, nebo ve FF zmáčknout Ctrl-+?
Ale na cizích stránkách se mi někde zobrazí tak akorád, někdy velká a někde moc malá:)


-- já jsem v tomhl začátečník.. to nechápu. Poraď mi prosím jak ten kód mam udělat..
OK, kurz bude tak na 14 dní. Mám začít?
ano
he he he, tak to mě dostalo..... moc malá písmenka :D
OK Pre Lesson 1 alias zjištění stavu znalosí:
HTML:
- std struktura?
- form a jeho součásti?
- rozdíl mezi POST a GET metodou?

PHP:
Jsi chopen napsat něco v PHP?
- začátek php, proměnná (vložení, změna), výpis texu, výpis proměnné?
- if, while, for, foreach?
- víš co jsou $_GET, $_POST, $_COOKIE, $_SESSIONS?
- $_SERVER?
- říká ti něco fce header()?
- inclue, require?
- napojení na DB?
- regulární výrazy a fce preg_xxx()?

SQL:
- jsi scopen stvořit tabulku?
- naplnit tabulku,
- přečíst data z tabulky?
- přečíst jenom některá data z tabulky? (např dnešní)
- změnit data v tabulce?
- smazat data z tabulky?
- smazat tabulku?

tak to je tak to první, co mě napadlo, co bude potřeba na zadanou úlohu (některé věci jsou tam navíc (smazat tabulku....)
HTML: Sorry, ale nevím co je to GET..
PHP: Neumím skoro nic - většinou koppíruju kódy
SQL: Jsem začal před 14 dněma, ale jsem schopen stvořit tabulku, naplnit tabulku (nevím přesně jak to myslíš, ale asi taky těma informacema atd.), přečíst data(jen přes administraci, ale jinak umim jen to, aby si uživatel přečetl data pouze o sobě a v chatu umim aby tam bylo jeho jméno i pro ostatní - možná bych tam dokázal v tom chatu dát i jiné info, ale to je jasný), přečíst jen některá data neumím - to si vždycky najdu(ale jen přes administraci), změnit data umim přes administraci, smazat data umim jen přes administraci, smazat tabulku přes administraci
SQL, administraci do toho moc nepleť. Spíš myslím to SQL, tedy
CREATE TABLE x (i int auto_increment primary key, a varchar(30)) atd.
pak
SELECT a FROM x WHERE a like '%blbost%'...

no. OK, zkuzme to do HTML...
POST a GET:
Jsou metody předávání proměnných.
GET: proměnné se předávají v URL (za adresou) takové to adresa?jmeno=cosi&heslo=xaxiky6. V tomto případě se předaly dvě proměnné "jmeno" a "heslo" za rovnítkem je obsah, píšou se za ? dvojice jmnéno proměnné a obsah se odděluje znakem =

POST: proměnné se posílají v rámci http hlavičky (teď doufám nekecám), nejsou vidět stejně jako GET parametry. Může jich být víc. Get parametry mají tuším omezení 2KB pro všechny proměnné včetně adresy...
Bohužel teď nemohu zjistit, jak je to s mojí stránkou protože ten deb.... Webzdarma nefunguje a v důsledku toho nefunguje přihlašování, registrace ani zaslání hesla na mých stránkách.. Grrr
POST nebo GET nastavuješ ty, ne server...
Marku> neztracej s nim cas, to co chce udelat na to jeho znalosti skutecne nestaci.

Maikis> hezky si kup knizku a zacni od "A" , tak za 3 mesice pilneho studovani se sem vrat a zkus se nad tim zamyslet a das to dohromady
Všechny knížky jsou na tohle blbý.. mam jich asi 20 a ani v jedný jsem to nenašel..
Maikis, tak to jich nemáš 20, to bys tam určitě našel. A navíc tyto knížky nejsou kuchařky, to jsou učebnice. Nastuduješ, pochopíš a stvoříš i to, co v nich není. O tom je progamování (a nejen programování). Nemůžeš čekat, že najdeš řešení všeho v knize. To spíš na netu...
na netu se taky hrabu a zjišťuju. jinak bych sem nelez.. ale nemůžu pochopit jak udělat ten seznam on-line uživatelů a seznam všech uživatelů.. a taky seznam uživatelů se stejnym křestnim jménem


Tabulka v SQL:
CREATE TABLE users (
userid int(25) NOT NULL auto_increment,
first_name varchar(25) NOT NULL default '',
last_name varchar(25) NOT NULL default '',
email_address varchar(25) NOT NULL default '',
username varchar(25) NOT NULL default '',
password varchar(255) NOT NULL default '',
info text NOT NULL,
user_level enum('0','1','2','3') NOT NULL default '0',
signup_date datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
last_login datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
activated enum('0','1') NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (userid)
) TYPE=MyISAM COMMENT='Membership Information';
Nemuzes to pochopit bze skaces hned na tezsi veci a neumis ani zaklady. Se postupne uc jak se pracuje s databazi, zapis, update, mazani ...
Taky by to chtelo zvladat podminky v PHP, CYKLY ..jak psal marek ...az tohle budes umet tak prijdes na to jak by to melo fungovat!
:-( Ale já se učím tím způsobem, že studuju ty těžký stránky a vypátrávam z toho i ty lehčí věci:( Jak to mam udělat.? Když já nemám z čeho se to učit.. snad všechny internetový český zdroje jsem snad vyčerpal:(
Pár tipov ku štúdiu:
preštuduj si riadne http://www.linuxsoft.cz/php/
ja som sa z toho naučil strašne veľa
(mysql seriál tam beží tiež)
potom sa dajú nájsť ešte útržky na http://interval.cz
a tak... hlavne sa nevzdávať a s chuťou študovať :-)
tiež používaj
http://www.php.net/manual/en/ – PHP manuál
http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/index.html – MySQL manuál
a tip - používaj radšej anglické verzie, je to tam úplnejšie
Když já ještě neumim pořádně anglicky. I když jsem se v poslední době učil na plný obrátky pořádně to neumim.. Interval znam.. Pak znam ještě 2x PC svet ale linuxsoft neznam.. Já to ještě všechno jednou či dvakrát projedu.. :)

Díky za tip!

Maikis
Linuxsoft == opět ten problém s malými písmenky. Musel bych vše překopírovavat do poznámkáče a pak to teprve číst a to by byla makačka
Maikis, jsi vážně tak blbý nebo to ze sebe jen děláš?
ty nemáš v browseru nastavení velikosti písma nebo co?!?!?
Když já nejsem Maikis.. Maikis přijede až dneska pozdě večer:(
http://www.inspired.sk/php/tricks/trick.php?ID=23