JAK UDĚLAT UŽIVATELSKOU POŠTU?

Potřebuji na stránky udělat uživatelskou poštu.. jak na to? Upozorňuji, že jsem v tadytom ne zrovna pokročilej člověk (:)) takže mi to musíte vysvětlit "normálně".

Děkuji

Maikis:-))) (tentokrát jsem to já a ne Jakub:))
to je co uzivatelska posta?
no nastuduj si mysql a php a skus sam :-l
Typuju ze chce udelat posilani zprav mezi registtrovanejma uzivatelama...
Vydra: .. přesně tak.. ale nejde mi to :( Už jsem měl dvě verze a žádná nefungovala. To jsem ještě nevěděl o tomhle óru jinak bych se tu zeptal co tam mam za chybu...

Maikis:-)))
Na emaily je v PHP funkce mail (překvapivě):

http://us2.php.net/manual/cs/function.mail.php
Já nemyslim e-mail! Já myslim uživatelskou poštu. Každý uživatel má poštovní schránku a formulář na psaní zpráv jiným uživatelům... atd. atd.
No, napsat v PHP solidní systém pro uživatelskou poštu není žádná legrace. Soudě dle ostatních tvých dotazů si myslím, že mnohem lepší je vyžít stávajících služeb free-mailů (seznam, centrum, post aj.)

Pokud se přece jen chceš vydat na strastiplnou cestu s nejistým výsledkem, stáhni si nějaké existující skripty a pilně studuj. Třeba tady:

http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Email_Systems/Web-based_Email/more2.html
No, jak tak nad tím uvažuju, dá se to udělat nad jednou tabulkou, tak to zas tak složité nebude..

viděl bych sloupečky
id,
autor, -- možná autor id (pokud je nějaká tabulka se zaregistrovanýma lidma)
komu, -- komu_id
-- tyhle dva radky hodne zavisi na tom, jak se tam da prihlasit...
nadpis, -- takovy jako subjekt
telo,
datum,
precteno, -- toto bud jo/ne nebo datum


noa a jeto...

autor vybere adresata napsise nadpis a text, system pak doplni datum zapisu.
Ten komu to je urcene se prihlasi, vyberou se zpravy pro nejs (seznam nadpisu), zvyrazni se neprectene.
po kliknuti na nadpis se ukaze cele, poznaci se jako prectene..

jeste pridat mazani...

Kdyz by to melo byt vymakane, tak tak na pul dne prace...
Díky! Hned zejtra nebo pozejtří se na to vrhnu.. až udělam zbytek stránek:))

Maikis:-)))
Maikis a to jsi nevymyslel sám? Dyť na tom nic není, obšlenhul jsem to z obálky, co mi tu leží a narouboval jsem to na elektroniku ....
Mě nenapadlo že k tomu bude teba databáze a tvořil jsem to s texťákama:))
TAk to jde taky, ale s db je to moc lehci...
Tomu věřim:)) Já jsem s texťákama dřív dělal i uživ. účty - to jsem ještě neuměl udělat databázi. Teď to dělam s databází a je to hotová pohádka:)) Já teď budu na databázi převádět asi i diskusní fóra.
Ze by neco takoveho?

www.pesonline.info/the_post.gif
www.pesonline.info/the_post2.gif
www.pesonline.info/the_post3.gif
Něco takovýho:))