Funkce flock()

Přeji dobrý den,
soubor, který budu načítat skriptem, bude na severu pravidelně aktualizován prostřednictví FTP. Jak je realná možnost kolize čtení ze souboru a kopírování aktualizované verze? Je možné ošetřit tuto situaci pomocí funkce flock()?
IMHO ano:

http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=20897&t=20872
Akorát si dej pozor na varování z manuálu:

"Na většině operačních systémů je funkce flock() implementována na úrovni procesů. Při použití multithreadového serverového API (jako je ISAPI) nemůžete spoléhat na ochranu souborů proti jiným PHP skriptům běžícím v paralelních vláknech stejné instance serveru!"

http://us2.php.net/flock
flock neni 100%

uplne nejlepsi je zapisovat do souboru v rezimu append a pak jej (pokud to potrebujeme) pri vypisu obratit resp. nechat ho zobrazit od konce

napr.

$my_file = file("nejaky soubor");
$my_file = array_reverse($my_file);
echo $my_file;
Děkuji za reakce, to s tím "Na většině operačních systémů je funkce flock() implementována na úrovni procesů..." jsem v manuálu PHP také četl. Já chci soubor pouze číst a to asi dělá situaci jednodušší. Pokud by ke kolizi mělo dojít, tak ne s jiným PHP skriptem ale s procesem, který prostředníctvím FTP zapisuje novou verzi čteného souboru, a které běží na nějakém paralelním vlákně (asi ?).Možná to ani problém není a ve fs serveru je to nějak ošetřeno
Flock je v tomto případě zbytečný, viz man flock:

flock(2) places advisory locks only; given suitable per-
missions on a file, a process is free to ignore the use of
flock(2) and perform I/O on the file.

S dodatkem, že ftp server bude flock vytvořený na souboru pomocí PHP při updatu souboru téměř jistě ignorovat.

Na druhou stranu bych si s tím zas tak nelámal hlavu, protože u read/write kolize nemůže dojít ke ztrátě/zničení dat.
Asi ano, setkal jsem se s názorem, že FTP soubory při aktualizaci nezamyká a výsledek kolize bude načtení části souboru a tak asi bude stačit, když budu testovat jestli se něco jako konec souboru