Kde najdu BARVY ?!?!

Je někde možné najít nějakou paletu barev a jejich kódů? Myslím RGB kódy (#EEEEEE..atp).
Díky za radu.
Lukáš
Buďto existujou takový mini prográmky kde to je nebo já na to používám PSP
Ideální je FronPage, jinak je to Hex kod, takže:

1234567890
ABCDEF
Jo, taky na to používám Paint Shop Pro. Umí to např. i 1st Page-Html editor , co používám a asi i jiné html-editory.
Je to jednoduchy - #rrggbb,
kde rr, gg a bb jsou hexa-hodnoty barevnejch slozek (0=00..255=FF).
Clk. pocet barev je tedy 255^3+1(#000000)= 16 581 376 barev. To je docela slušný. Jinak já osobně barvy odhaduju nebo koukam na jejich reprezentaci (red=něco, blue=něco a green=něco) a pak si to převedu na hexa.

Jinak v CSS můžete zapsat barvy takhle: #RRGGBB nebo #RGB nebo rgb(0..255,0..255,0..255). Aspon myslim.

donny
Mno to je hodne slozity nemyslis? Fakt je ze zas nemusis mit nic otevrenyho (Zadnej dalsi program)
Zas tak složitý to neni. Důležitý je vědět, že barva se skládá ze tří složek: červená (red), zelená (green) a modrá (blue). A každá z těch složek může nabývat hodnot 0 až 255 (v šestnáctkový soustavě je to 00 - FF). A výsledná barva je kombinací těchto tří složek v určitym poměru, kterej určíš v zápisu tý barvy. No a těch zápisů jsou co já vim tři druhy. Mam třeba barvu, kde červená složka má hodnotu 25, zelená 50 a mordá třeba 9. Ten třetí způsob je jednoduchej: rgb(25,50,9). První a druhej způsob jsou podobný, ale první je lepší (poskytuje víc barev). Ty hodnoty si převedeš do šestnáctkový soustavy: červená: 19, zelená: 32 a modrá 9. Ty hodnoty (dvojmístný - 9 jako 09) poskládáš za sebou, dáš před to # a máš #193209. <p style="color:#193209">TAKHLE TO VYPADÁ.</p>
To je zápis #RRGGBB. A ten druhej způsob je #RGB, takže třeba #00F, což je modrá. tam máš ale jenom asi 3000 barev. Ten způsob rgb(rr,gg,bb) a #rgb se pokud vim dá použít jenom v kaskádovejch stylech.
tak fajn, to mě těší, že to tu nebere tag <p>...
kazdej rozumnej html editor umozni michat barvy! (a nemusi to byt zadna frontpage family sr*ck*)...

m.sa.
já to píšu hlavně proto, že většinou potřebuju ne svojí vlastní barvu, ale nějakou , která je třeba v nějakym obrázku. A v grafickym programu si tu barvu najdu a takhle převedu.
Když si pořídíš slušný grafický program jako např. zmiňovaný PSP tak se nemusíš namáhat. Použiješ něco jako dropper nebojaksetojmenuje a ono ti to kromě RGB vyhodí rovnou i html kód a pak jen ctrl+c a dál už ten příběh známe....
donny, tech barev je 256^3, tj. 16 777 216 :-)

j
no jo. ja se s grafikou nikdy moc nedelam (a taky nemam rad weby, kde nacitani trva pul hodiny kvuli premrstenejm obrazkum - u nas ve skole 33,6 pro dvacet pocitacu hovori snad za vse).

S tim poctem barev jsem se asi prepocital...tak sorry
checht, nechodis nahodou do prahy 8 - ustavni :-)) ??

j
teda jako ten modem, no :-)

j
gymnazium ceskolipska 373, praha 9 - Prosek. proxy ceskolipska.casablanca.cz... uz mam hodinu tak cau.
Zkus http://java-java.zde.cz/, tam je jednoduchej prográmek přímo online.
Zkuste ty cisla generovat nahodne, nekdy je to fakt zajimavy:-)))

mv.