require na Apache

zdravim. nevim proc, ale na strankach spustenych pres apache mi nefunguje prikaz require. nevim proc, kdyz na wz funguje v poho.
upresnim: na serveru wz toto fuguje

<? if(!$action){require("page/$action.php");} ?>

a na serveru apache ne
jeste neco. neni to prikazem require. ani inlude nefunguje. mozna je to tim ze apache treba neumi zadavani promene a adrese (index.php?action=neco), nebo tak neco. jen vim ze na wz to funguje
1) WZ bezi na Apache takze tim to asi neni
2) nejspis na tom svym serveru mas vypnuty RegisterGlobals, takze to nejde

zkus if (!$_GET["action"]) { require("page/$_GET["action"].php"); }

pripadne misto GET dej POST, zalezi jakym zpusobem se predavaj ty parametry
hele a jine phpcko ti tam jde?

Ono to nekterym lidem nemusi byt jasne, ale apache sam o sobe php neumi, to tam musis doinstalovat...
<HTML>A mas nastavene dobre include_path?
http://mirrors.inway.cz/manual/en/ini.core.php#ini.include-path</HTML>
php tam mam, ale s tim patchem si nevim rady. nekde bylo napsane ze v system-upresnit-promenne prostredi a tam do promene patch pripsat nejakou adresu, ale ja tam promenou patch nemam
patch asi ne, ale include_path - by mělo být v php.ini
pokud jede php pres apache, tak se meni identifikace uzivatele pristupujiciho k souborum (include, require). Imho je problem tady.
IMO je problem ve vypnutých register_globals. Podívej se do php_info
register_globals je off. muzu to nejak vyresit?
http.conf v Apache2/conf si to prenastav
prenastavil jsem to a porad prikz require nefunguje
pomuze mi teda prosim nekdo?
register_globals nastav na ON - je to v php.ini
Měl jsem taky problém s tím, že na wz něco jelo, ale u mě na localhostu ne. Tak jsem si stáhl php info z wz a porovnal je se svým nastavením v php.ini - něco jsem pozměnil a prozatím to šlape. Ono taky záleží na tom, jaké errors požaduješ vypisovat, i když by to samozřejmě mělo být bez chyb a varování při povolení výpisů všech chyb a varování.

Při poslední větě jsem se až orosil :-))
register_globals je ON, jeste jeden problem ale to uz tady asi nevyresim. jeden den mi server apache funguje, druhy ne...bez jakehokoli zasahu
Hm - že by trpaslíci ? :-))
ja uz na to kaslu. kdyz uz to vsechno (apache, mysql, phpadmin...) rozjedu, tak to druhy den stejne nefunguje. uz toho mam dost. jinak diky vsem