rychlost stránek

Čim může bejt to že stránky které jsem udělal jsou se refreshují dost pomalu idkyž tam nejdou žadný obrázky nebo něco jinýho co by to mělo oproti jiným dost zpomalovat...

Může to být častým dotazováním databáze?Ikdyž si myslim že těch dotazů je tam spíš mín...takže to asi ne...¨

Pak mě napadlo že mám 3 css soubory ve velikostech 5-20kb, ale to je podle mě taky normální...

Vnořenejch tabulek tam taky neni moc, max. je 2. podtabulka...

Fakt nevim, ty stránky jsou o dost pomalejší než většina podobných stránek tady...

A taky se občas stane, že místo stránky se zobrazí jen bílá stránka a musí se to refreshnout..Tuší někdo čím by mohlo být tohle?
pouzivas tam sessions?
Jo...Může to bejt tim?nijak složitě jenom 4 různý session...ve foru a tak...Může to bejt tim?Co s tim?

Taky mě napadlo estli t může bejt častym vyskákováním a vskakováním do php... moc nemusim ty unikový sekvence na uvozovky v echu tak z toho vždycky radši vyskočim...Zpomaluje to?

dik za odpoved...
ad sessions: no jejich pouziti muze nekdy zpusobovat ze se misto nacteni stranky zobrazi bila obrazovka, nekdo tvrdi, ze je to snad kodovanim, nekdo, ze je to browserem....me to delalo taky

pokud porad "vyskakujes" a za chvili zase "vskakujes" do php a nedavas html kod treba do echo ""; tak to IMHO asi o neco zpomaluje

3css soubory by vadit nemely, browser si je natahne a pak to by to mel tahat z cache
bery: tak presne tohle mi dela taky - obcas se proste zobrazi jen bila obrazovka - to je specialita wz.cz nebo to tak dela vsude?
Malou diskuzi na téma bílé stránky máte tady - http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=25778&t=23180
Databáze na WZ (ani nemusím přehánět) má docela pomalou odezvu.
bery:ok předělám to do toho echa...dikes
Nípal:

>> Databáze na WZ (ani nemusím přehánět) má docela pomalou odezvu.

To ale nemá s "bílou stránkou" vůbec nic společného.
Blahapet:Ptal sem se i na celkovou rychlost stránek...
<HTML>Rychlost stranek VELMI ovlivnuje databaze a to v pripade ze se jedna o velmi nehospodarne dotazy (dotazy v cyklech, priliz JOINovane dotazy atp.)
V takovem pripade doporucji zvazit optimalizaci struktury tabulek pro snizeni poctu dotazu a predevsim pouzivat Indexy!

Bila stranka neni zavinena na strane uzivatele, mnou provadene testy ukazali, ze server pri pretizeni nemusi vratit zadna nebo jen neuplna data.</HTML>
<HTML>Jen dodam ze kdysi jsem tu na WZ mel web ktery jsem tvoril tak nejak lajdacky a narychlo.. vysledkem bylo 500dotazu/request
Nejenom ze jsem mel dotazy v cyklech (while,for) ale take nadmerne slozite spojovani (JOIN). Po te Mira nadal co to tam mam za kill a at to upravim :)
Dalo mi to 20minut prace, promyslel jsem struktury, nastavil indexy a z 500ti dotazu za refresh jsem udelal 20. Zrychleji bylo po optimalizaci neuveritelne.</HTML>
jestli DB slozi ci zpomali hure napsany a optimalizovany dotaz, ci vicerodotazu, tak neni neco v poradku. Tim nemyslim onen dotaz ale spise databazi bo hosting ...

Mysql je silna databaze takze to bude na hostingu.

Sry Riso, ale placas nesmysly ve snaze chranit upadajici WZ
<HTML>>>Jestli DB slozi ci zpomali hure napsany a optimalizovany dotaz, ci vicerodotazu, tak neni neco v poradku.

Na localhostu to neudela nic to je jasne, ale na hostingu rozsahu jako WZ kde probiha XXXXX dotazu naraz to udela hodne.

>>Mysql je silna databaze
Me mysql silna nepripada vubec, jedinou silu vidim v rozsirenosti.

BTW: kdyz vidis MySQL tak silnou rekni mi nazev DB kterou znas a je pomalejsi nez MySQL</HTML>
>> Na localhostu to neudela nic to je jasne, ale na hostingu rozsahu jako WZ kde probiha XXXXX dotazu naraz to udela hodne.

Nebavim se o localu, bavim se o placenem hostingu, ale to jsme nekde jinde ze ...

Urcite patri WZ mezi nejlepsi free hostingy, nicmene to nejlepsi uz ma za sebou, a jistou dobu se potyka s temito rychlostnimi problemy.

>> Me mysql silna nepripada vubec, jedinou silu vidim v rozsirenosti.
Tobe silna neprijde, nicmene 95% uzivatelu , tech beznych a ne high-end profi programatoru naprosto vyhovuje. Ankety, diskusni fora, mensi a stredni eshopy. Pokud nekdo bude chtit neco vetsiho (Opravdu kvalitni chat na ktery poleze hafo lidi, obri eshop, ruzne statistiky denniho rustu ...), tak si zvoli Oracle ci podobnou masinu.

PS. pokud se Ti nezda MYSQL jako silna tak se podivej na www.zelpage.cz , stranky kde je vse pres MYSQL, spousty tabulek pricemz vim od autora ze spousta z nich ma stovky tisic radku a jak to slape... KRASNE.. to doklada fakt ze mysql je silna databaze a kdyz se to spoji s rychlym hostingem tak to proste PUDE!
Ja bych zatim MySQL publikoval jako sikovny poradac tabulek :)
Nektere SQL dotazy tam nefungujou (nebo jsou v experimentech).
23k: Otázkou je ale, jak to má napsaný. To že má v db stovky tisíc záznamů nemusí nic zamenat, ale jestli jich stovky tisíc potřebuje na jednu stránku.... tak se mi tomu nechce věřit, že to funguje :-)