Výběr ze dvou sloupců

Jak mam vybrat současně podle id a podle toho, kde prava="admin" zároveň? Takhle to nefunguje: dík

$result1 = mysql_query("select * from redakce order by id DESC and from redakce where prava = "admin" ");
$result1 = mysql_query("select * from redakce order by id DESC where prava = "admin" ");
>> současně podle id a podle toho, kde prava="admin" zároveň

myslím že spíš
SELECT * FROM redakce WHERE id='$id' AND prava='admin' ORDER BY id DESC

(jako $id by mělo být někde před tím zadáno požadované id)
a ještě na to koukám - výsledkem bude pravděpodobně jenom jeden záznam, takže to ORDER BY id DESC je tam IMHO zbytečný
Helemese to "podle id" jsem nějak přehlídla :-), takže souhlasím spíš s dis než se sebou ;-)
dík už to šlape (dík dis)
ne nešlape to:

$result1 = mysql_query("select * from redaktori WHERE id='$id' AND prava='admin' ORDER BY id DESC ");


nechci vybrat where id='$id' ale chci zobrazit všechno podle id...
V tom případě imho
select * from redaktori WHERE prava='admin' ORDER BY id DESC
teď to jede. Díky a ještě drobnost: tohle je součást selectu: (spíš to patří do Java scriptu)

<?
while($r=MySQL_Fetch_Array($result1)):
?>
<option value="<?echo $r["mail"]?>"><?echo $r["jmeno"]?></option>
<?
endwhile;
?>

Tady je skript, kterej má vyplnovat do novýho pole mail_prijemce e-mail při zvolení ze selectu, dokud tam nebylo PHP tak to fungovalo, ted to nefunguje....

<script>
var hodnota = "-žádný příjemce-";
var hodnota2 = "-žádný příjemce-";
</script>

<script>function vypln(policko)
{
hodnota = policko.options[policko.selectedIndex].value
// hodnota = policko.value //funguje pouze v modernich prohlizecich
document.formular.mail_prijemce.value = (hodnota)
}
</script>
hmm tak nic on neexistuje sloupec v tabulce jsem debil
Zbynek: doporucuji opustit toto forum a precist si clanky jak zacit MySQL treba na intervalu kde se vsechny tyto veci naucis. Uz druhy Thread jsi zalozil do spatne diskuze
Nejdřív sorry že ještě přispívam sem a ne do sekce SQL, když už je založený to téma tady...

potřebuju načíst do $result0 řádky, u kterých je ve sloupci, že typ = recenze, preview a navod

Mám to takhle:

$result0 = mysql_query("select * from clanky WHERE typ='recenze' and typ='preview' and typ='navod' ORDER BY id DESC LIMIT 5");?>

ale to mi nefunguje

Jak to mám spojit. Díky za odpoved
misto "and" dej "or"
Moc dík