PHP fce? jaká?

Existuje fce nebo script, který by zjístil, kolik je v dané složce obsazeného místa a kdyby to např. překročilo 100MB, tak aby mi to třeba poslalo varovný email (ten email vim jak udělat ;)) zajimalo by mě pouze to první)?

Chci to kvůli web uploadu upload.486games.net, abych to nemusel každý den kontrolovat, jestli tam někdo nenahrál zbytečně moc blbostí...

díky
Nevhodný název dotazu! Ptáš se přece na zjištění velikosti souborů v adresáři, tak proč tak nepojmenuješ dotaz? Jsme v sekci PHP, tak proč to zdůrazňuješ? Až někdo v budoucnosti bude hledat odpověď na podobnou otázku, tak mu vyhledávání nic nenajde a stejná otázka se tu objeví znovu.

Jak psát dotazy: http://stare.cz/otazky/

A teď k řešení:

Myslím, že ti nezbývá, než projet ten adresář cyklem a posčítat velikosti jednotlivých souborů. Nějak už si to uprav:

$adresar = "tvuj_adresar"; // Zadej relativni cestu k adresari
$velikost = 0;
$dir = opendir($adresar);
while ($file = readdir($dir)) {
echo $file," ",filesize($adresar."/".$file),"<br>";
$velikost = $velikost + filesize($adresar."/".$file);
}
echo "Celkova velikost ",$velikost," bytu";

Akorat si vysekej "." a "..", ktere se ti objevi v kazdem adresari.
to ovšem nefunguje, pokud jsou v adresáři nějaké podadresáře....
Je to tak. V mém testovaném adresáři žádný podadresář nebyl. Záleží, co přesně chce počítat. Pro počítání uploadu, který se většinou ukládá do jednoho adresáře, to bude stačit. Jinak přichází na řadu rekurzivní volání.

S touto drobnou úpravou se spočítá velikost souborů POUZE v konkrétním adresáři. Nazapočítávají se případné podadresáře.

<?php
$adresar = "tvuj_adresar";
$velikost = 0;
$dir = opendir($adresar);
while ($file = readdir($dir)) {
if (!is_dir($adresar."/".$file)) {
echo $file," ",filesize($adresar."/".$file),"<br>";
$velikost = $velikost + filesize($adresar."/".$file);
}
}
echo "Celkova velikost ",$velikost," bytu";
?>
Ono to s podadresáři taky není tak složité, akorát se z toho tvého kódu udělá fce a uvnitř cyklu se zeptáš, jestli je to adresář, a pokud jo tak rekurzivně zavoláš svou fci na tenhle adresář. Nevím jak se to chová k linkům, ale myslím, že by se to nemělo zacyklit..
No ja mam vytvorenou funkci na zjisteni obsazeneho mista urciteho adresare i s podadresari. Pracuje stejnym zpusobem jak psal MzM.
Problem je, ze tu funkci mam na doma na kompu a ja jsem ted na koleji. A psat fukci se mi nechce.
2 zbi:

díky, moc si mi pomohl

> Nevhodný název dotazu! Ptáš se přece na zjištění velikosti souborů v adresáři, tak proč tak nepojmenuješ dotaz?

na tohle klikne více lidí a je větší šance, že někdo poradí (rychleji)

> Jsme v sekci PHP, tak proč to zdůrazňuješ?

kopíroval jsem tento příspěvek ve více fórech
viz. http://www.owebu.cz/777-611-PHP-fce?-jaka?

> Až někdo v budoucnosti bude hledat odpověď na podobnou otázku, tak mu vyhledávání nic nenajde a stejná otázka se tu objeví znovu.

to je pravda, radši se zaptat znovu než prohledávat fórum o 10.000 příspěvcích (to by u toho mohl sedět i 2 hodiny, znam to taky jsem kdysi hledal ve fóru PHP starý příspěvek - konkrétně "online counter without MySQL")
a výsledek...

http://upload.486games.net/files/