jak umistit funkcne php

Potrebuju poradit s evidentne jednoduchou zalezitosti. mam fci svatky v php i html kod kterej mam vlozit do stranky, ale kdyz ho tam vlozim (do html kodu) tak se zobrazuje jen ten kod, a ne kdo ma svatek, poradite jak to udelat?
a ta stránka má příponu... html nebo htm, hádám správně? Tak zkus jinou, třeba php
no ma, ja ale neumim php, ja tam chci jen tuhle funkci
filip:

Teď jsem tě nepochopil, co jsi vlastně odpověděl Nípalovi. Pokud skutečně soubor, kde se nachází PHP skript má příponu .htm nebo .html, změň ji laskavě na .php
Tak ten script s tim kodem na svatky uzavri do: <?php xxxxxxxxx ?> xxxxxxx- je ten kod
takhle, ten soubor, kterej a zobrazovat svatky se jmenuje nejak xxx.php a mam k nemu i html kod, ale kdyz ho zkopiruju do webu tak se zobrazuje jenom ten kod a ne kdo ma svatek,, jak to mam udelat? jsem uplny zacatecnik, takze prosim podrobne :-(
tohle je ten kod <? include "svatek.php"; echo ma_svatek(); ?> nekde to bylo, uz nevim kde, takze ?
OMG!
<? include "svatek.php"; echo ma_svatek(); ?>
to je php kod a zadny html. a ta stranka, kam jsi tohle vlozil, musi mit priponu php.
aha, tag to potom jo, chjo, tag nic no :-((
podla tagu <meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage 5.0"> usudzujem ze si to robil vo frontpage :DD! Skus sa naucit aspon zaklady HTML a potom sa pytaj!

========
inak ak tam chces dat ten sviatok skus pouzit nejaky lepsi program ako je frontpage (napr. notepad, pspad)!
no prave proto se ptam, ze to moc neumim, jinak by to asi nemelo ucel ne ?
Ano, také mám dojem, že svátky nemají účel. Je to jen blbá domluva, kdy se sešlo 365 jmen a prosadilo si, že jednou za rok něco oslaví. Kdy slaví ten zbytek, to vážně nevím. Přiznejte se, kdo z vás má podle kalendáře aspoň jednou do roka svátek?
Já z poloviny;) Ondra>>30.listopadu a Ster IMHO nema;)
já 2x ;)