Poradí někdo lamě se začátkem v PHP

Moc vás prosím o pomoc. Chtěl bych začít trochu s php, ale vůbec nevím jak. Několik článků jsem přečetl, ale moc chytrej z toho nejsem. Někde píšou že je k tomu potřeba program(php) a nějaký server (Apache,...), jinde se o tom vůbec nezmiňují, nebo že stačí program a nahrávat rovnou na net. Stáhl jsem tedy program: "php-5.0.5-installer", ale chce to po mě "SMTP server", což vůbec nevím co je a "form adress" (chce to už při instalaci). Poradíte mi prosím co všechno potřebuju a jak to mám rozjet.
Jinak v PHP mi jde zatím hlavně o fci. Include. V PSPadu jsem to tak nějak podle návodů zkoušel, ale nešlo to, asi to bylo teda tím že nemám ten program, ale stejně sem jelito, tak kdybyste mě trochu nakopli jak to udělat. Moc díky za rady a hlavně v klidu... :) (když vidím jak někteří tečete, že si někdo udělá stránku ve Wordu a chce vědět jak to že mu po nahrátí na net nejdou obrázky.... A tohole ja asi na podobné úrovni.) MOC DÍKY...
http://hulan.cz/blog/item/instalace-posledni-verze-apache-mysql-a-php-na-windows/category/apache-php
nahrajes to sem na server a tady uz vsechno nainstalovany je
No dík, ale co všechno mám stáhnout a nahrát sem? Apache 2.0.54 háže 404, PHP 5.0.4 má po rozbalení 17 MB (což se mi zdá vzhledem k 50MB místa dost)..... Nešlo by to prosím trošku konkrétněji....
Nic, jen sem nahraješ skript a spustíš - Petr ti říká, že tu všechno je.
... si vytvoř soubor neco.php, napiš do něj: <?php phpinfo(); ?>, nahraj ho sem a uvidíš.

To co popisuješ, bys potřeboval nainstalovat doma, kdybys tam chtél spouštět skripty.
jo, tak díky, include mi zatím nejde, ale zkusím aspon na neco přijít "sám". Moc díky za pomoc....
www.phptriad.net - nainstaluj to a uzivaj si php :)
Myslim, ze phptriad je uz mrtvej projekt, ted jednoznacne vede WAMP Server Jsou v tom ty nejnovejsi veci a neni to ukonceny jako Triad :)