odkazy

jsem uplny zacatecnik v php, a zacal jsem dnesska pouzivat funkci php include, ale nastal problem, ze neumim odkazovat v php na soubor, ktery nelezi v pracovnim adresari, respektive umi, ale uz neumim se otamad dostat, muze mi nekdo prosim rict jak na to?
Příkaz (ne funkci) include vloží obsah souboru do stránky. Změnu include provedš odkazem přes podmínku, nebo switchem. Dáš odkaz na tu samou stránku a přidáš proměnnou:
<a href="index.php?stranka=druha"> to je: $stranka="druha";

dál bude např:
if ($stranka == "prvni") { include ("nekde/prvni.php"); }
elseif ($stranka == "druha") { include ("jinde/druha.php"); }
elseif ($stranka == "treti") ...
elseif ($...
elseif ($...
else { include ("kdesi/uvod.php"); } // vychozi obsah pro index.php

to je jeden z mnoha způsobů přes podmínky. Polopaticky to je: když je proměnná druha, vlož jinde/druha.php a když tu žádná proměnná nesouhlasí, nebo žádná není, vlož kdesi/uvod.php
Pokud by byly všechny soubory pro include v jednom adresáři můžeš si pomocíí .htaccess nastavit proměnnou, kterou určíš adresář( v tomto případě se adresář jmenuje xxx), ve kterém jsou soubory pro include uloženy

php_value include_path cesta/xxx/

za cesta doplň údaj, který najdeš administrace-info-domovský adresář
mělo by to být asi: /3w/mysteria.cz/f/fantasy-web a pak stačí zadávat jen jména souborů - include("jmeno souboru");
jaksi jsem to nepobral ............ :(
prosim napite mi to pro muj konkrteni priklad se vsim zacatke konec tagu atd....
Mam soubor main.php, z tohoto odkazuju na menu/credis.php, ale zase odtud musim zase na books/kniha.php, ja nemam poneti co s tim...........
mam to takhle:
<div id="menu">
<a href="main.php?stranka=credits">Credits</a>
<a href="main.php?stranka=witcher">Zaklínač</a>
<?
if ($stranka == "credits") { include ("menu/credits.php"); }
elseif ($stranka == "witcher") { include ("books/witcher.php"); }
?>
</div>

vim ze tam musi byt chyba ale nevim kde :(
Já myslím, že je to funkční.
Záleží,co od toho čekáš.
Dělá to tohle.

po spuštění main.php vypíše odkazy na Credits a Zaklínač
po kliknutí na Credits to vypíše odkazy na Credits a Zaklínač a obsah souboru credits.php
po kliknutí na Zaklínač to vypíše odkazy na Credits a Zaklínač a obsah souboru witcher.php
include ("../books/kniha.php");
2zorro: a proc?