Problémek

Mám takový malý problém s timhle :

$id_spojeni = mysql_connect('mysql.webzdarma.cz','acc','heslo');
if (!$id_spojeni)
die('Spojení s MySQL databází se nezdařilo.');

$vysledek_vybrani = mysql_select_db('databaze',$id_spojeni);
if (!$vysledek_vybrani)
die('Databázi pokus se nám nepodařilo vybrat.');

$id_vysledku = mysql_query("UDPATE $rubrika SET nazev = $nazev WHERE id = $id",$id_spojeni);
if ($id_vysledku)
{ echo '<b>Vše proběhlo úspěšně. Pokračujte <a href="../schvaleni2.php?rubrika=',$rubrika,'">zde</a>.</b>';}
else
{echo'Nepodařilo se nám poslat SQL dotaz do databáze.';}



Nevím v čem mám chybu :(. PLS POMOC!
(samozřejmě heslo acc a databazi mam zadany :)
a co to "die"?
dej tam normalne echo "Spojení s MySQL databází se nezdařilo.";
loooool ja potrebuju, aby se to spojeni podarilo
a to die je tam kuli tomu, aby script dal nepokracoval
JIM: a kterou hlášku ti to vypíše, kde to skončí?
Připojuješ se tam z toho webu, u kterého je ta databáze aktivovaná?
Do PHPMyAdmina se s tímhle jménem a heslem dostaneš?
sem se jenom zeptal, protoze jsem to jeste nevidel...
DIS:
Skonci to u Nepodařilo se odeslat dotaz do databáze.
Druhá otázka ANO.A třetí otázka také ANO.
Zdá se teda že není problém s připojením k databázi, ale že problém je v tomhle:
$id_vysledku = mysql_query("UDPATE $rubrika SET nazev = $nazev WHERE id = $id",$id_spojeni);
To že se zobrazí ta hláška znamená, že $id_vysledku vrátí false, ten sql příkaz tedy neproběhne. Pokud máš (a správně) zadané hodnoty pro $rubrika, $nazev a $id, tak ještě zkus kolem $nazev a $id doplnit apostrofy, případně ten příkaz vyzkoušet s platnými hodnotami v phpmyadminovi.
Udělal jsem ten dotaz ještě jednou na stránkách. Nechal jsem si vypsat id,nazev, rubriku. Samozřejmě to nešlo. A když jsem v myadminovi napsal ten dotaz s těmi vypsanými hodnotami vše fugovalo.
ale víš o tom, že UPDATE není příkaz na vypsání ale na změnu hodnot, doufám?

z testovacích důvodů doplň ten skript takhle:
$id_vysledku = mysql_query("UDPATE $rubrika SET nazev = '$nazev' WHERE id = '$id'",$id_spojeni);
echo mysql_error();
if ($id_vysledku)
{ echo '<b>Vše proběhlo úspěšně. Pokračujte <a href="../schvaleni2.php?rubrika=',$rubrika,'">zde</a>.</b>';}
else
{echo'Nepodařilo se nám poslat SQL dotaz do databáze.';}

vezmi si to přes kopírák, doplnila jsem tam i ty apostrofy. Pokud to proběhne na to "Vše proběhlo úspěšně", tak dobrý; jestli ne, vypíše se chyba z SQL, tak se s ní pochlub.
LIDICKY JÁ SEM DE........ JÁ SE TROCHU UKLIKL. ONO TAM MÁ BEJT UPDATE NE UDPADE. TAK SE VÁM OMLOUVAM ZA TU NAMAHU. A THX
skusal si namiesto mysql.webzdarma.cz dat mysql.wz.cz?
Zorro: nechtělo by si to přečíst tu diskusi, než něco postneš? Připojení mu fungovalo, a navíc už to vyřešil ;-)
aha, ale aj tak, sql server neni nahodou mysql.wz.cz?
mám pocit že možná funguje obojí, leč podpora doporučuje mysql.webzdarma.cz
http://www.webzdarma.cz/pp.html?2#3