include i z jiného adresáře

Prosím Vás, co mám dělat, když mi php interpreter na webzdarma hlásí, že nemůže spustit script, protože není v povolené path? Prostě chci do stránky pomoci include "xxx.php" vložit nějaký modul, který není přímo v kořenovém adresáři, kde scripty jdou spouštět. Nevíte jak na to?
Jestli je ta stranka na jinem serveru, tak s tim nic neudelas. Pokud to beres z jinyho adresare, a tam jsou dalsi data(ze stejneho adresare), tak to taky nepujde. Ale pokud adresujes pouze xxx.php, tak to je trochu spatne, pokud je to v nejake slozce tak dej include("slozka/xxx.php"); pokud je to v nadrazene slozce include("../xxx.php");
Jenže ta stránka se includuje z tohoto serveru, z adresáře umístěného o úroveň níž a přesto to nejde :(
Raději pošlu hlášku php:
Warning: opendir(): open_basedir restriction in effect. File(/aktuality) is not within the allowed path. (from /3w/wz.cz/m/mzku) in /3w/wz.cz/m/mzku/aktuality.php on line 3


Warning: opendir(/aktuality/): failed to open dir: Operation not permitted in /3w/wz.cz/m/mzku/aktuality.php on line 3

Warning: readdir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /3w/wz.cz/m/mzku/aktuality.php on line 4
/aktuality a ./aktuality je rozdil. to prvni je adresar aktuality v korenovem adresari disku. to druhy je adresar aktuality v korenovym adresari tvyho webu neboli /3w/wz.cz/m/mzku/aktuality a to je presne to, co ty chces
pardon, té tečky jsem si nevšiml, ale výsledek je pořád stejný...stejná hláška
include"././soubor.php";
nebo
include "../soubor.php";
nebo
include "./adresar/soubor.php";
nebo
include "../adresar/soubor.php";

vyzkoušej různé varianty
2 Ondra: co mas v kodu tech aktualit? Trochu ti to tam blbne :)

2 radeK: vyzkouseny include:

include("slozka/soubor.php"); // podrazeny adresar
include("../soubor.php"); // nadrazeny adresar